BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Sunday, August 2, 2009

UUUUDIS! ;)

NÜÜD ma tegin uue bolgi!
Pm ainult Falsuga seonduv, muuud jutud tulevad ka , aga ikkagi ;)

http://falsujaevvu.blogspot.com/

(kui kedagi huvitab) :)

Saturday, June 20, 2009

oeh.


Tuli isu ja tulin blogima. Pole nii ammu käinud. Oeh, ei viitsi, ei ole tahtmis eriti ja arvan, et varsti lõpetan ka selle ära, mis mõtet on iga korda sama blogi pm kirjutada.




Siis 2 nädalat on olnud laarid, need on päris kiirelt läinud ja õnneks on normaalsed ja toredad inimesed vahetuses.

kolmapäeval hüppasin Falsuga. Olin enam kui kindel, et seal ma eluga ei pääse, aega näete läks hästii :) panen siis pildid kaa.









Ja nüüd täna tallis ei käinud oli hoopis õe lõpetamine :) tal nüüd veab on selle kooliga ühelpool ja mina ma pean veeel 4 a käima , tglt nüüd 3 :) aga ikkagi jube mõelda kui palju piinamist mul veel ees on .üks pilt minust:

Wednesday, June 10, 2009

Esimest korda.

Nüüd on siis laagrid ja kuna laagrite ajal hommikul talli ja õhtul koju, siis pole viitsimist siia kirjutama tulla. Aga täna siis tulin varem ja võtsin selle jaoks kah aega, sestt täna tegime Falsuga koos esimesed hüpped :) Niinii hea oli , üldse oli ta täna palju palju parem kui oli eile ja esmaspäeval üldse puhkas. Hüppasime siis penerolli mis koosnes 4 ristist. Esimest korda hüppas ühe risti ära ja siis kaldus reapeal välja,teistkorda läks paremaks ja minu arust igakorraga aina paranes. sõitsin lohust ka läbi , mõlematpidi hüppasime seda penerolli rida ja siis ma rohkem ei hüpanud, ikkagi tema esimene kord :) ta oli ikka päris märg omadega,ei tea kas homme ka sõida, eks näis ja siis Lilian filmis/pildistas loodan et saan kunagi need ja siis panen siiia kaa :)
okei, bye.

Saturday, June 6, 2009

No nii.

mitte miski ei tirinud mind siia kirjutama, sest mis ma ikka trennidest kirjutan, kui midagi huvitavat ei juhtu.
Teisipäeval hüppasime. päris norm. okei. kolmapäeval jõudsin talli ja siis mingi aeg tahtis Kristjan rääkida, ei kujutanud ette millest.. nats rääkisime suvest ja siis ta ütles et tahab mulle ühte kindlat hobust anda, peas hakkas igasuguseid mõtteid jooksma kes?miks?päriselt? ootasin pm täie huviga, siis rääkis edasi, et on hobun keda ta maha ei raatsi müüa ja et ta annaks tema mulle. Ja ma ikka ootasin ja siis ta ütles FALSU :O:O:O ja ma olin õnnelik, tegelikult kah. :) Niiiniii lahe :) (vb tuleb uuendusi ka blogile )okei, siis sõitsin samal päeval, hästi hea oli , aga samas ka harjumatu. me sõitisme väljas, sõidsime ka lohust läbi. ja Falsu oli nii tubli :) ja nüüd oled ka sõitnud temaga, juba on väikemees hinges. :) ja ma arvan et läheb ka päris hästi, sest temaga kontrollin ma iseennast veel rohkem, et ma talle liialt suupeale ei hakaks. :)
Aga samas olen väga kurb kah, sest teine nunnu jääb üldse mängust välja ja vb parem ongi. Aga see juhtus ikkagi nii kähku.. just kui mul hakkas minema, aga eks suvi on ka seda mõjutanud. Aga ongi parem .
Ja nüüd esmaspäevast hakkavad laagrid:/

Friday, May 29, 2009

Uustulnukad enamuselt.

nii, trenni olen kohutavalt palju teinud.. eks näeb kui palju mul meelest ka nendest on.Alustaks siis kohe algusest võinoh seal kust eelmine kord pooleni jäi. Ma arvan, et täna tuleb teksti palju, vähemalt mõtteid on küll palju, aga eks näib kuidas jutt jooksma hakkab, liiga ära väsitada ka ei taha teid, muid loeksite nagu mingit raamatut. Okei alustan.

Teisipäeval läksin põnevusega talli,sest uued olid koha. Kui jõudsin talli nägin neid . Kõik olid nii nunnud ja igaüks omamoodi, kuigi trakeenid olid pm kõik ühesugused, kuigi täna ma seda enam ei arva, erinevus on neil nii välimuse kui ka sõidu pooles. Tulid siis Leksika, Levando, Lyra, Sirena, Niagara,Tebeselis, Kleavas, Legija- päris omapärased nimed . Ma ei arvanud, et kohe samapäev nende selga jõuan, aga vot jõudasingi. Läksime kella 6-st. Mina läksin ma ei tea nüüd ainult kumb on leedu keels Puu, sest laigulise nimi on leedu keelses tõlkes Puu :) ja see teine tupsujalg on Pilveke. :) Laigulisega sõitsin rohkem, alguses küll jooksis kurvid välimises paindes ja voltidest ja värkidest ei saanud aru.. lõpupoole läks paremaks.Ja siis käisin selle Pilvekesi seljas kah, ütleks, et ta on nagu teine Meloodia.. Eks temaga peaks rohekm vaeva nägema, aga muidu on mõlemad vägahead tunnikad. Ja siis käisin Niagaraga ka. Temal on vist hambad teravad ja siis ei saanudki eriti midagi normaalselt teha, ta ainult hakkas eest vastu, eks tal on valus. Esmaspäeval tuleb hambaarst.

Kolmapäeval jõusin talli ja hetkel ei mäletagi mis tegin. :D BLOND.

Neljapäeval olin tallis juba 12 aeg, nii hea SUVI on tulemas. toimetasin hotelli ees, laupäeval(homme) tuleb üritus võinoh pulmad. Ja mingi 2 aeg võinii helistas Kristjan, et tule kiiresti talli too laiguline ära, pane valmis ja sõitma.. alguses ei saanud aru, et miks kõik nii kähku, aga kui talli jõudsin nägin miks nii kiiresti kõike tegema pidin. Ostja oli tulnud. Niisiis mina, eku, raili ja sille sõitsime nende uutega ja näitasime, õnneks pidin mina ainult laigulise tupsujalaga sõitma( kui mõtlete miks tupsujalg siis neil on sellised tuppsudega jalad.:D). Kuid halb oli see, et esimest korda tegin temaga galoppi, õnneks kõige hullem ei olnudki. Ja siis pidin hüppama kah.. Tema hüppas supppper hästii, aga mina olin viiiiimane lollakas. ei suuda ikka ise normaalselt seal olla. Siis läks ostja ise selga ja sõitis. ei tea kas ostab v mitte, läks soome oma mingite värkidega arutama ja vaatama. Ja siis tahits mikk mulle kedagi hüppama kah sokutada, aga õnneks ta ei jõudnud, sest ta läks seda ostjat sadamasse viima ja mina pidin kah nati ajapärast ära minema.

Reedel(täna) jõudsin kah varem talli, siis mässasin natuke mingite värkidega ja siis pidime jällle sõitma ja hüppama nende uutega, et saada mingeid videosid. ma siis hüppasin Laigulise, Pilvekes ja Niagaraga. Laigulijne hüppas ikka hästi. Emm Pilveke ei teinud eriti hästi galoppigi, kuigi Kristjan ütles, et temal peaks rohkem haridust olema. Ja ta hüppas kah teistmoodi, minu jaoks naljakalt, aga eks ta õpib veel. Ja Niagara hüppas kohutavalt hästi.. Paremat pidi kiskus ja tegi pm seda mida ta ise tahtis, aga vasakutpidi sai natuke kokku võtta ja siis vaikselt takistusele peale minna, hästi lahe oli muidu. Homme on siis pulmad, eks näis mis saab seal, ettevalmistusi on veel palju teha, niiet vara lähen talli. okei Tsau.
aaaa, mõned pildid laigulisest ja Pilvekesest, homme ( kui aega on ) teen veel.

Tebeselis&Kleavas

Puu(eesti keelde tõlgitud),muidu Kleavas

Monday, May 25, 2009

TAGASI!

Jõudsin siis pühapäeval peale 12 koju..ja magama jõudsin enne 1-te. Venemaal oli mega lahe :) kuigii, tallist tundsin ka puudust. Ja eriti kahju oli sellest, et kell oli mingi 1 öösel ja siis mingi mutike tegi oma hobusega jalutust seal :/ hobune oli nii väsinud ja tüdinud olekuga..









Täna siis koolis ei käinud, magasin poole 11-ni, ei raatsinud rohkem magama, sest kibelesin kohutavalt talli. käisin käbe arvutis ja siis mingiaeg vanaema viis talli. Avastusi oli palju. Esiteks oli Raul ka endale mingi märgi pannud,et müüb hobuseid. Teiseks olid Kristjan ja need uuesti Leetu läinud ja toovad hobuseid..mõned olid veel, aga need pole nii olulised. :D Tegin oma boksid ja passisin niisama, kohe üldse ei teadnud mida teha.. aga nii igav oli,sellepärast otsustasin minna Totuga jalutama. ja siis 5 läksime sõitma , olin Hugoga..em.. harjumatu oli olla, aga tegelikult oli ikka päris mõnus . Ainult vasakut pidi volidile minnes tahtis ära kiskuda.. tegin siis sammus mitu korda voldi ja siis traavis ja siis kui olin normaalne sõitsin edasi.. maitea , manx kiitis kah.. ja galopp oli tegelikult päris mõnus vv see kui ta välja tahtis surra, aga eks tal on ka PALJU veel õppida.. Ühesõnaga, ÜLI HEA OLI JÄLLE TALLIS OLLLA!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Wednesday, May 20, 2009

Trenn.

Pole jõudnud siis, eriti. kuna täna käisin koolis ainult 2 esimest tundi, peale seda tormasin linna ja nüüd olen kodus,mõtlesin, et kirjutaks. Pole nii ammu viitsinud kirjutada, kuigi oleks võinud ju.
Trennid on päris hästi läinud,viimaselajal. Olen olnud Termuga koguaeg. Pühapäeval siis hüppasime kuna teisip. Kristjanit ei olnud. Algus esimene hüpe olii mega metsas, aga pärast võtsin ennast kokku ja läks paremini, võiks öelda, et ma olin isegi väga rahul endaga.Termuga olen ma alati rahul. hüppasime päris palju, vb kui viitsin lisan mingi väikse video klipi ka siia, eks vaatab. esmaspäeval käisin ka Termuga,maastikul.. Jällegi oli nii hea, eest vastas jumala hästi(y). Oeh, saime natuke kimatud kah. niinii mõnus oli..Term oli ikka päris märg. Ta on ikka nii numps. Ja teisipäeval käisime Signega kahekesi sõitmas. Jällegi term oli supperlux. Eest oli hästi mõnus vv siis kui ta lippu passis. aga muidu võisin jälle jääd rahule endagaja kindlasti ka Termuga. varsti lippan ise ka talli.oeh,mõelda vaid,homme veel ja siis ei ole 3 päeva tallis:( kohutav mõelda sellele. nii harjumatu.. täna sõitma ei lähe, homme kah mitte.. tulen alles pühapäeva öösel tagasi, loodan et esmaspäeval kooli ei pea minema, siis saan ehk tervepäeva tallis olla. kui kedagi huvitab kuhu ma lähen, siis lähen klassiga Venemaale.

Friday, May 15, 2009

*ei tea mida panna pealkirjaks*

midagi põnevat vahepeal juhtunud ei ole.
Kahju on ainult see, et Euroke läks soome, mis siis et sõidus ta hea ei olnud, aga omamoodi poeb ikkagi iga hobune südamesse ja tema kah.. Esmaspäeval peaks ka Hesti soome minema, ka kohutavalt kahju :/ tegelikult on ta mind ikka nii palju õpetanud.. esimene traav,galopp ja hüpped. niinii hea oli ta minujaoks kunagi. aga ajad muutuvad..
trennis olen kah käinud . nii ja naa on läinud.. ega eriti rõõmsa meelsed pole need olnud.
teisipäevane hüppetrenn läks metsa.. :/ja siis käisin kolmapäev ja neljapäev Hestiga kah..

Täna käisin ALBATORSSIGA. Alguses pidime minema muruplatsile, aga mikul tuli mingi mõtte vm et teeb ekule võimlemist ja siis läksime maneezi, mis oli tegelikult väga hea.. sest algus ei olnud just palju tõotav. no tegelikult vasakut pidi traav oli normaalne, ilust all ja jooksis ühtlases tempos.. aga paremat pidi, ei saanud ta üldse aru mida ma tal tahan.. hakkas aga pakkuma oma tipimist ja edasi ei tahtnud minna ja kui tahtis siis läks galoppi.. ja tahtis minust lahti saada.. ei ütleks, et ta tagant üles viskas , tegi pigem rodeot, natuke tagant ja siis tõusis natuke püsti.. ja siis paar korda lõi veel takka üles.. ülbeks on läinud.. aga maitea.. kõveralt tahab kah joosta..paremat pidi voldile minnes hakkab kiirustama+jookseb õlaga väljas. tegin voldipeale pm terve trenni.. no lõpupoole hakkas aru kah saama.. maitea kas oli meelest vms.. ta ikka päris märjaks.. aga nohh, ma arvan et see kulus talle ära .. tahaks millalgil temaga hüpata kah.. pühapäeval teeme vist teisipäevase hüppe trenni ära .. aga arvan et olen siis Termuga.
Tsau.

Friday, May 8, 2009

Neljapäev & reede.

alustan siis neljapäevast. ;)

kui talli jõudsin siis mitte kedagi polnud..olin üksi:O suhteliselt harjumatu. helistasin Kristjanile, et mida teha oleks . siis ta ütles et läheksin sõidaksin Lotossiga.:) olks , tõin ta ära , panin valmis ja maneezi.. hm, täna ei olnud nii hea. närveldas nats. aga pm, läks täitsa hästi, kui tõmblemise välja jätta. siis jalutasn ta maha( oli hüpris higine), läksin väljast :) siis tegin boxid ära, siis tulid eku ja raili ja siku. Eku tõi Fally ja hakkas puhastama ja küsis kas ma Termuga lähen( peas seda mõttet siis veel ei olnud. aga siis ta tuligi) ja nii läkski.. läksime sõitma, murukale(L) Siku tuli kah, meloodiaga.. okei, trenn oli paha poolne.. eest ei vastanu üldse.. njh, tegin traavi ja siis galoppi. tegime natuke kima ka :) hästi lahe oli. :) eku tahtis korraks ära vahetada.. mina ja Fally ei lähe kokku.. ütleks et term on tema kõrval kukupai:) Fally tahtis ära tassida koguaeg, ei mina tea kuidas eku temaga sõidetud saab, aga müts maha tema ees siis .:) ja termuga tuli temal ka nii hästi välja.. temaga jookseb term nii ilusti.. minuga aga pea taevapoole:( ja siis peale trenni pesin termu puhtaks, senikaua kuni ta natukene kuivas läksime rohtu näksima.. ta ikka hullult sõi:) ja siis lasin ta karjamaale( polnud veel ära kuivanud) ja ta hakkas püherdama, püherdas 3 korda..ups.. tahtsin teda nv veel pesta aga ilmselt pole aega..

reedel sõitmas ei käinudki, koolis ka õieti ei käinud. 2 esimest tundi olin ja siis tulin koju ja kohe talli.. läksime Raikkülla panime kämpa püsti :) täitsa valmis ei ole , aga enamus on.. seal jõudsime peale 10-t . niii et ikka päris kaua läks sellega aega. :)

Wednesday, May 6, 2009

trennid.

olen laisk, tean. Kuid ma arvan, et edaspidi hakkan blogi kirjutama nv või siis kui midagi väga vinget on juhtunud.. eks näis kah kuidas aega ja VIITSIMUST on. :)
Alustan siis nädala algusest (kuigi jama on see, et nüüd ma trenne ja tegemisi nii täpselt ei mäleta :S)

Pühapäev:


Eriti hea päev oli .:) sõitmas käisime muruplatsil (L) nii mõnus.. sain päikest ka. ma käisin muidu Lotossiga, oeh, ta oli nii hea sellele päeval.. mõnusa pehme ratsmega kontakt oli ja jooksis ratsmes ka.. mulle täiega meeldib ta .:) nii lahe poiss! hästi meeldis, olen muidu ühekorra hüpanud ka ja siis meeldis ka, muidu pühapäeval mässasime tallis :)




Esmaspäev:



Peale kooli talli..siis olin kahe vahel kas minna varem koju v mitte, sest pea valutas kohutavalt. ei läinud väga vara, mingi peale 6 ikkagi.. no tegelikult ikkagi on vara. aga käisin ikkagi sõitmas ka, kuna Siku helistas mulle kui me poes olime, et lähme metsa no ja nii ta läkski.. mina käisin Termuga. Niii mõnus oli maastikul olla.. tegime mingi ühe põlluringi galoppi ka( see oli jura tglt) oleks võinud natuke rohkem teha ja kimada, kuigi noh, seal olid ikka teised kah.. suvel mäletan kui Merlega sai käidud ja oii kuidas saime kimada, niii lahee .. aga äkki see suvi õnnestub minna ka sellisele. ja siis peale seda trenni läksingi pm koju..



Teisipäev:


Peale kooli jälle talli.tegin oma boksid ja mässasin vaikselt ringi, kella 5-st läksime sõitma/hüppama, olin Termuga. mm, maiteagi päris normaalselt läks see kord, viimati oli ikka katastroof, kuigi ma olen tähelepannud, et kui ma ise positiivselt mõtlen läheb kõik oma moodi normaalselt.:) ja see hüppekas oli ka omamoodi talutav :)

Kolmapäev:

Täna jõudsin hiljem enne 4, sest 7 tundi-.- nojh, helistasin Kristjanile, et mida teha vaja oleks, ta ütles, et läheksin sõitma, olks. tõin kiiresti Lotossi ära+ kiirpuhastus ja siis maneezi.. nats sammu ja traavi . nats tõmbles ja oli selline närviline, õues oli palju rahulikum, kuigi sain ka täna kontrolli alla, täisistak oli hästi hea. :) ja galopp- no sain koondatud kah, need kes manxu trennis olid ja minu järgi sõitsid said ainult traavi teha, sest sain ta täna niii hästi kokku ja imestama pani see, et ratsmekontakt ei olnud selline tugev, vaid mõnus . :) oeh jess, Lotoss on ikka hea ! :)

Praeguseks vist kõik.! :)Tsau.

Thursday, April 30, 2009

Neljapäev

eile ma ei jõudnud kirjutama tulla, niisiis eile oli nii naljakas reede tunne oli täega, aga vot alles täna on reede :) eile käisin sõitmas kah.. 2 korda veel. mingi kella 4-st läksin Albatrossiga.. jap, ma istusingi ta selga, olin tegelikult ülimalt õnnelik... kuni senimaani kui hakkasin sammu tegema ja peatusi-ohe kuidas ta muutunud on :/ eest niii kuradima kõva :S kukal koguaeg taeval poole, välimist painet enam voldi peale ei tahtnud teha... ja pealegi oli veel nii ülbe, et tahtis koguaeg ise traavima minna ja galoppi :S mingi 15 minni ma temaga jamasin, et ma saaks ta korralikult endale allume,mitte et tema tipib kohapeal.. et tema energiat vähendada tegin voldipeal natuke kiiremat galoppi, peale seda samm ja siiis voldi peal peatusi. no alguses ei tahtnud seisma jääda selle peale kui ma eest nats võtsin ja siis põlvedega pigistasin..kui minuarust juba sammu osa oli enam-vähem normaalne, oli ilusti ratsmes, siis hakkasin vaikselt traavima... järjekordselt paha :S oli selline tunne naga sõidaks noore hobusega..kuigi Alba ju ikka ühtteist oskab.. tegin rohkem oma voldi peal..alguses vingerdas ja ei kuulanud sääri.. aga natuke steki ja pm oli normaalsem...jooksis ilusti ratsmes, mis oli hämmastav, sest pm ratse oli lõdva.. tegin välimist painet ka voldil, normaalne, siis kui mõtlesin, et teen painede vahetusu ja värke oli jällle tühimaa :S ja Eku ütles et hakkan liigapalju käega tegema.. siis tegin nats veel traavi, painde vahetusi eriti ei saanud ja ei jõudnud teha, sest takistused olid ees ja ma olin juba päris kaha mässanud, siis lasin natuke vabaratsmega sammu ja siis galopp. natuke tahtis kiirustada, aga tegin siis voldil jälle, galopis tuleb ikka ratsmesse, aga tõste ajal viskab oma pea kukklasee ja siis alles tuleb alla :S mõned head ajad tagasi saime peaaegu sellest lahti...lõpp kokkuvõttes oli niii ja naa..
Ja siis õhtul käisin Lotossiga. oli nii ja naa, olks alguses oli jobu. kuni Miku tulekuni, siis hakkas juba looma, Mikust on palju kasu :D rohkem ei viiitsi sellest trennist kirjutada ;)

Monday, April 27, 2009

Imelik päev(heas mõttes)

nii, rääkida on palju, niiisiis ma võtan lühemalt,et väga pikapeale ei veniks. kõigepeal koolis täna ei käinud ja talli jõudsin mingi pool 12. möllasin oma boksidega ja teistega ka. siis Kristjan ütles, et läheksin Hestiga sõitma,et vaadata kuidas on, kas lonkab või mitte. Tegin traavi mõlemat pidi, viga ei olnud midagi, ühe galopitõste tegin ka ja õnneks ei longanud;)

Siis ehtitasime ja Kristajn tahtis, et ma läheksin omapead sõitma ja et liigutaksin Termu ära. olks tõin ta käbe ära. sest kell oli juba 4 läbi ja kell 5 tuli uus trenn(mis läks ikkagi välja -.-) .tegin täna kiirpuhastuse panin valmis ja maneezi. sammu lõdva ratsmega, traavi tehes ei hakanud ka kohe käppim.siis täisistakus hakkasin rohkem kutsuma ja volditama jnejne. päris hea oli :) siis natuke sammu ja galopp. tegin galopis ka volte ja digonaale ( läbi traavi jalavahetusi ). siis sammu, võtsin ta "paljaks" ehk siis võtsin kõik varustuse ära ja lasin ta ise ennast maha jalutama, samalajal viisin sadula ja värgid ära . siis läksin talle järgi. panin boksi ja siis mingi aeg tuli Ekul mõte,et võiks Termu ära pesta ja kuna ilm oli selline mõnus soe siis nii tegimegi.. :D mina hoidsin eku pesi. ta oli nii märg. :D aga puhtaks sai vähemalt.

Ja siis tuli Raili sinna ja ütles, et me tooksime Lotosi,Bocardo ja Baronase ära.. ja ütles, et mina sõidan Lotossiga O_o, kuigi tegelt ma olin natuke juba ette valmistanud ennast selleks et ma lähen,sest Kristjan midagi varem rääkis.. olks tõime ära ja ise läksime panime takistused üles (lootsin/mõtlesin küll, et õnneks mina ei hüppa. ) kui oli pandud läksime maneezi . nii harjumatu oli sellise hobuse seljas olla,kõrge.. säärepeale pani pauhh minema, niinii hea :) traav oli ka selline lennukas. mul oli jube olla Miku trennis.. ööhh , aga näete elan.. kuigi tegelikult tuli kasuks selline trenn :)sest vb hakkan oma käega keeramisest üle saama. :) Galopp- oli mõnus,mulle miski pärast meeldis. :) Mikk galopis ka aitas/õpetas.. kõik mis ta räägib on nii realne võinoh, tegelikult ise selle peale ei tuleks .. ja siiski pidin hüppama esimesed hüpped Lotossiga.. olgu esimese tõrkusime.. päike paistis peale, aga ma ise olin ka süüdi,sest kõhklesin natuke..teine kord oli normaalne, pidin ainult natuke käppa pehmemaks andma.. siis pani kõrgemaks ja samat uuesti, aa .. see oli lattaed, abilatiga ja kahest latist oli kolmnurk ka pandud.. nii häst hüppab Lotoss, siis tuline paar korda okserit kah ja siis tulime peneroli rida. seal oli umbes nii penerol, üks samm vahele penerol, üks samm, penerol jne. kartisin tegelikult esimest korda minnes. aga nohh läks normaalselt.. siis tulime peneroli rea, siis lattaed ja siis okser..(need olid viimased hüpped),sest meil tuli hästi välja, tuli ilusti alt ülesse, ma jäin küll rahule :) hästi meeldis, tegelikult võiks tema selga veel kunagi istuda ! :)

Aga olgu, imelik päev oli sellepoolest, et kõik käis kuidagi nii kähku ja iga teine hetk olin ma kuskil hobuse seljas. :)
Bye!

Sunday, April 26, 2009

ühtteist

Tallis olin täna enne 8. nii nii hea on lihtsalt vara seal olla. minu teine kodu juba:) mõnus astun talli ja hobused hakkavad mõmisema** This is the place i will always belong**

Niisiis, tegin oma boksid ja teised boksid ka ära. siis lasin varsakese jooksma, muide tema nimi on Vembu ;) mingi aeg tõmblesin veel ringi. ja siis oli kell mingi 10.45 kui ma tõin Vembu ja Ulla tagasi. Ups, Vembu oli " natukene" möllutsenud, sest ta oli suhtelisel märg, tegelikult on hea, sai natuke oma energiast lahti. :) siis 11trennis korjasin junne ja olin niisama seal. poole 12 tõin oma junsu tuppa, puhastasin ära, panin valmis ja maneezi. Eem, ütleks siis nii, et alustasin lõdva ratsmega,lihtsalt käisin paar ringi sammu. traavi ajal võtsin ratsmed kätte ja hakkasin nõudma ja kutsuma. olks , oli hea .:) siis tegime mingeid keskliine, volte ja diagonaale. tegelikult kukkusid päris hästi välja, ainult ise kipun ikka ratsmega keerama.(üritan ka sellest lahti saada). käisime nats sammu ja siis galoppi. vasakut pidi on hea selline stabiilne ei kiirusta ei tõmba ära, proovisin keskliini.. olgu väga üle ei keeranud, AGA sirgel sõidetud ei saanud..Sest kui ma läksin keskliinile A-st siis tema hakkas vajuma paremale.. säärega surusin no ei mõjunud.. siis andsin kannaga.. Kristajn küsis mille eest.. ta nagu ei näinud mille eest.. siis ma läbi nutu,kurbuse üritasin talle seletada.. siis parematpidi kui tegin A poolses nurgas volti kiskus täiega ära :S läksin kurtsin oma murest Kristajnile, siis ta vaatas ja siis oli Termu just pai poiss, mis on ka hea . aga jah, jäi mulje nagu ma oleksin üle dramatiseerinud (?!), aga pm lõptasin trenni tönnides oma ette, tegelikult mitte tönnides,lihtsal tuju läks nulli ja silm oli märg.:$

kuigi kui ma ta maha jalutasin ja boksi viisin, vaatasin teda ja lihtsalt see kurbus kadus... sain ka aru miks, ta on lihtsal nii armas,tema peale ei saa vihane olla, ta oma totu olekuga on niiiiiiiiii armas. ja ma ise ka mõistsin, et tegelikult mina nõuan tal valest, mina olen ju tegelikult tema seljas, tema ei ole milleski süüdi ja edasi pidi olen enda peale vihane ! :)

Ja siit tuleb veel... mõned asjad on mind mõtlema pannud... olen näinud kuidas Albatrossiga sõidetakse, ( ega ma ise parem ei ole ) aga nii kahju on vaadata.. ja kui ma nägin kuidas ta vingerdab ja ratsmekontaktile ei vasta jnejne, siis see pani mind mõtlema.. ma ARVAN, et paar korda ma tema selga veel istun..kuigi tean, et pärast on raske.. aga on mõjuvad põhjused.. ja ma ise ka VÄÄÄGA tahan ja samas ei taha.. eitea, oehh, aga ma arvan, et paarkorda ma sinna veel satun..

NB! Tegin fotoalbumis väikest koristust ja panin midagi juurde kah . ! kui keegi on huvitatud siis link : http://fotoalbum.ee/photos/Evvu1/sets/

Saturday, April 25, 2009

nii.

on vahepeale jälle vahele jäänud, ma arvan, et enam ei kirjutagi igapäev, vaid siis kui tuju on või kui on millestki lahedast kirjutada..
Neljapäev sõtisin siis Termuga.. ei olnud üldse hea..
Eile sõitsin Meloodiaga,kuna Simone hüppas küsisin Kristjanilt kas võin ka Meloodiaga hüpata, kuna tema enda trennis ma temaga hüpata ei taha ja võisingi..alguses oli suhteliselt madal mingi 20-30cm?! ja Meloodia läks suure hoooga ja hüpped tulid ka väga suureda( selle madala kohta) siis pandi okser, seda tuli ka mõnusalt. siis olin nagu pikali aetud rist( või noh õhurist vms.). see oli ka normaalne ja siis tulime lippu.. olgu esimesed 2 korda oli vääga jube, alguses läks vasakult mööda siis paremalt ja siis kui ta oli paremalt mööda pannud läksin sinna ette ja peksin ta sealt üle, tublii oli.. järgmisete kordadega natuke pidurdas aga läks siiski üle ja siis mingi enne 10 õhtul läksin koju..


täna jõudisin ka vara talli, pm tervepäev toimetasime, aa Eku käis eile ka termuga sõitma ja mina käisin ka mingi peale 6/täna/ . hea hästi hea oli ! minu arust see mõjub kui eku sõidab,siis peale tema sõitmist on mul ka hea sõita..kuigii,peaksin ju ise ka saadud hoida teda normaalselt.. ei tea . ja täna jõudsin kuskil poole 8- koju.
*tegin pilte ka*

*Ilus ponipoiss :)*



* Ja lahe Bocardo :)*

Wednesday, April 22, 2009

kolmapäev.

olks, täna siis sõitmas ei käinud, mässasime aedade parandamisega.. mingiaeg mässasin ka takjastega. siis käisin Kentauriga maneezis jalutamas, maitea tema jaoks pole oluline see kas sa oled v mitte , lihtsalt külmanärviga vajub peale. õnneks oli see nii ainult paremat pidi..ega vist rohkem ei olegi kirjutada,selline väike lühi kokkuvõte tänasest päevast.

Tuesday, April 21, 2009

täna hüppasin termuga, täisti metsa läks JÄLLE :( niiet pikemalt kirjutada ei taha...

Monday, April 20, 2009

Trenn.

olgu,eilse trenni kohta ei tahtnud midagi kirjutada, sest see läks totaalselt aia taha :/ mingi aeg rääkisin ekuga ja ta andis nõu mida teha jne. niisiis täna läksingi sõitma. 5-st siis manxil trenni ei olnud enam. olks,sammu natuke õrna ratsmega, natuke peatusi ja siis hakkasin traavi, proovisn just rohkem igast takistuste ümber tiirutada, võimalikult vähe rajal. igaljuhul oli ühe okseri all sinine mingi suur värk ja sellest mööduda normaalset oli võimatu. selle okseri juures ma pm sõitsin külg ees. njh, natuke pusisin sammus,et teda sinna lähedale saada,olgu läks,aga pärast uuesti möödudes ikka samamoodi,see siis jäigi sinna paika.. õnneks täna ta oma pead kuklasse ei visanud, oli selline stapiilne. siis käisin vahepeal sammu lasin ratsme suhteliselt pikaks ja ta kohe sirutas. ja siis tegin täisistakut, volte ja jälle seespool jne. tglt päris hea oli võrreldes eilsega siis oli lausa kohutavalt hea.aga sellest sinisest asjast ikka üle ei saanud, nii kui seda nägi läks juba eest natuke kramplikuks. olgu see selleks, üritasin just säärtega seda sigri-migrit sõita. noooo.. enam-vähem õnnestus, siis natuke sammu ja galopp.. panin nitsa lati kah, võino see oli maneezi juba. ei käinud sellest koguaeg üle. vasakut pidi käisin rohkem.. tegin ainult volte, siis keskmist, siiis ülemnekuid,siis üle lati ja täitsa hea oli.. paremat pidi tegin pm samu asju.. aaa, tegin galopis igasuguseid järske pöördeid ja üritasin välimisega rohkem.. maitea,minu arust kukkus hästi välja..kahjuks on raske neid pöördeid seletada,sest te ei tea ju kuidas maneezis takistused on . eks ma siis umbes kirjeldan. sõitsin vasakust jalast , kui jõudsin maneezi otsani( seal oli A täht)sõitsin sellest mööda ja siis okseri ja tünnide vahel max vahe oli vist 1m. sealt edasi läksin üle nitsa lati mis oli B poolel suhteliselt raja kõrval, siis sellest üle ja korraks rajale mingi M tähest eemal oli lattaed tegin nagu pool voldi ümber selle lattaia ja siis jälle üle nitsa lati, aga seekord oli see nitsa latt natukene viltu, aga ta oli ikkagi teise kõrval. vot kindlasti oli väääga segane,aga ma üritasin. :d

Kui aus olla,siis olid mul vahepeal loobumis mõtted.. sellest, et Termuga edasi sõita..lihtsal nii raske oli saada normaalsemaks, nüüd on natuke parem, AGA ma ei kujuta ette kui raske on Ekul sõita peale seda kui mina olen sõitnud.. :S see oleks talle nagu jälle otsast alustamine.. eriti peale pühapeävast trenni ma mõtlesin sellest, aga ma ei tea .. kas punnida edasi ja üritada, või alla anda.. ausaltöeldes peale Alba lugu oli ka ratsutamis isu otsas,kuigi ma tean, et ei suuda ka ilma selleta .. hobused- nad on lihtsalt maailma parimad loomad,nad on sõbrad,truud ja ilma nendeta ei saa ju enam, ega taha ka . ma olen kindel, et kõik hobuseinimesed arvavad nii .. ratsutamine- see on lihtsalt osa sellest mida saad hobusega koos teha,sealt tekib usaldus,seal tekivad suhted, see kõik on lihtsalt niiiiii hea, miks peakski keegi tahtma sellest loobuda,kuigi sellised mõttet käisid mul läbi. ;(

Saturday, April 18, 2009

pealkirjatu.

Tervist!
Hommikune ilm oli lihtsalt kohutav, hiiglama suured lumehelbed tulid taevast allla :O ja mina arvasin,et kevad on... ÕNNEKS päevapeale läks ilm ilusamaks, päike tuli välja,aga tuul oli ikkagi..niisiiis talli jõudsin peale 9-sat, vahtisin mingiaeg ringi ja hakkasin bokse tegema. täna läksid soomlased maastikule 2 korda järjest,nii et poole boksi tegemise peal kargas mulle mõtte,et varsi maneezi viia. Hullult möllas ikka seal, siis viisin tema ära ja kuna veel oli aeg viisin Hesti ka tatsama sinna.kuna kõht oli natuke tühjaks läinud panin toidu huuni. Siis tuli Eku ja järgmisel hetkel olin ma juba teel Ruilasse.:D ei tegelikult eks ma ise ka natuke punnisin ennast peale;) nojh, läksin siis Lotosega esimesena treikusse, alguses ei tahtnud kuidagi edasi astuda, kuid üldsielt tuli korralikult peale. tema kõrvale tuli aga Baronas. nendega siis läksime Tuvi juurde,et vaadata kas kõik korras.. jõudsime natuke peale 12 ja saime teada, et ta jõuab kuskil poole 2 või nii. eks me siis ootasime,õnneks oli seal pood, et sai näksimist osta.:) tegelikult läks aeg päris kiiresti.. ja siis ta tuligi. Lotos ja Baronas maha ja nendega väiksesse maneezi..algul ta vaatas Lotost. venitas ja värki ja õnneks polnud midagi, siis oli Baronase kord, temaga oli ka kõik korras õnneks. AA ootamise ajal käisime natuke ringi ja vaatasime platse ja värke.päris lahe oli! :) ja siis panime nad peale ja talli tagasi. Ahvin natuke eku stiili
natuke tuiasin ja siis olid soomlased trennis.. hüppasid.. imelikk, aga mul oli niii paha tunne kui ma vaatasin kuidas Albaga hüppas..tundus,et kogu mu vaev mis ma olen temaga hüppamise poolel näinud oli asjatu..:S:S see tüdruk kukkus alla kah peale esimest hüpet.. igaljuhul kõik hüpped tuli ta ligadi -logadi üle,venitas ja niiii... lihtsalt niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii halb oli vaadata ;/ ja eile kui sõitis mingi suurem tädi temga.. valus oli vaadata kuidas ta saagis albat allla :(:(:( . muidugi olin ma harjunud ka sellega, et ainult mina Albaga hüppasin,sest enne seda kui Termu selga läksin hüppasingi ainult temaga.. FAAAK, tuleb üle saada juba ükskord :/ tegelikult, ega ma ise ka mingi hea sõitja ei oleee, kuigi minuarust sain ta nagu hüppama, aga selle tsikiga oli see kõik kadunud..:(:( njh. kurb.
Pärast mängisime mina,Helena,Signe ja Morten jalgpalli... nii palju nalja sai. :D kõik mängivad nii lahedalt..tglt väsitas nati ära kaa.siis läksime talli tagasi vaatasime natuke veel sommi trenni ja pm tulingi ära. homme VIST sõidame kaa, et tea täpselt, eks siis homme näeb. AAA ühe asja unustasin, kui Ruilast tagasi tulin läksin rõõmsaltr huuni oma söögi järgi.. ja mida seal polnud ?? mu sööki.. ja seda taldrikut ka mitte.. läksin sooja ruumi ja taldrik oli seal.. aga sööki polnud..:D

Friday, April 17, 2009

Meie viimane trenn.

Nii. Täna see siis oligi. Meie viimane trenn Albatrossiga.. kuigi ta ei lähe ära, võtsin ma ise selle otsuse vastu.. lihtsalt,et ära minekul ei oleks nii kurb.. ühesõnaga võõrdun temast..
AGA trenn temaga oli täna üliheaa, mille üle oli mul väga hea meel, sest saime ilusti lõpetatud.Olgu eks see kõik nii roosiline ka ei ole. Sammus oli normaalne, ise ei hakanud eest käppima kohe. Aga traavis kiirustas natuke( imelik või mis?! ) eriti voldile minnes. ÕNNEKS oli Eku kes aitas mind oma teadmistega.. abi tegelikult oli ja Albatrossi nina sain ka allapoole, seda ma ei tea kas ta lõdestas ka ennast v mitte.. ma ise ei tajunud seda, aga vb Eku teab. siis tegime igasuguseid harjutusi, et püsti,poolistak ja kõhuli . siis ta pm jookis oma tempos.. siis tegime natuke täisistakus, heameel on selle üle, et ma suudan teda all hoida. :) siis tegime sammu ja galoppi. Alguses kah galopis oli selline pikk ja maasulik samm. AGA jälle tänu Ekule saime sellest üle.. tegin voldil ja eku ütles et rohkem välimise ratsmega näitaks palju saab edasi.. minu arust oli galopis ka nina ots all. ma jäin lihtsal täiega rahule.. siis tulime maha ja jalutasime.. ta on nii nunnu ikka... pisar vägisi kippus silma,tönnisin oma ette..( hetkel kah jälllle :S eriti nõme on seda tallis teha,kodus pole nii hull, keegi ei näe,keegi ei tea, aga tallis hakatakse kohe uurima. ).. oeh.. raske saab olema..
JA siiiis tulid soomlased..oehh.. terve nv on nad meil.. eks näeb mis edasi hakkab saama.

Thursday, April 16, 2009

lubatud video.

nothing especial.

ma ei või.. ma olen lihtsalt niii laisk.. ege eriti ei ole midagi kirjutada kah.. trennid on nii nagu nad on..igaljuhul teisipäeval hüppasime.. Olin Termikaga.. kuna Egle,Raili,Sille ja Madli läksid sõitma ja hüppasid kah, siis meie Sikuga tegime soojendust väljas platsil.. päris mõnus oli tegelikult..nati halvasti liikus ainult, kuigi Kristjan ütles,et see tuleb sellest, et seal on selline raske pinnas vms.. kui soojendus oli tehtud läksimegi maneezi.. alguses hüppasime traavis.. mitte kuidagi ei tahtnud tulla..:S samm ei klapinud, kuna oli abi latt kah siis suhteliselt koguaeg venitasime..nujh.. galopis vasakule pööre natuke maad otse ja siis okser.. suhteliselt normaalne olii. olgu, hüpasime siis paar korda seda kah ja siis Sikule aitas kuna Muusika polnud ammu hüpanud. mina hüpasin rida vms.. seda näete videos kah(kui ma selle kunagi üles saand)..mõlemat pidi mingi paar korda tulin üle ja siis hüppasin paremast pöördest kah okserit mille all oli tünn..;) tglt Term on supper hea poni. :)siiis natuke traavi ja samm.. märjaks ta ei läinudki eriti.. harjunud sellega..



Kolmapäeval olin natukene tallis,sest vanaema pidi külla tulema, aga ta jäi haigeks ja ei tulnud.. mingi poole 6-st läksin koju. Uued tulid kah.. kuid mind siis ei olnud enam.. hääästi nunnud on tegelikultt. :)
Täna, jõudsin talli, nägin,et manxi auto on ja kohe teadsin, et Aanil on varss. ja oligi..natuke nõrkk oli,aga tglt pääris kena.. Täkk on..siis tegin boksid ära ja otsustasin,et lähen Lohega ka( natuke vale otsus) KUNA oli maneezis üksi ja siis ma natuke kaklesin temaga:/ lihtsalt tahtis koguaeg alt ära jooosta ja närveldas.:S:S:S mingiaeg tegingi siis suhtelisel õrna ratsme kontaktiga traavi ja nii kui kiirustama hakkasin pöörasin vastu seina.. siis ta jäi seisma ja rahulikuks , siis tagasi rajapoole siis paar sammu ja traav... imelikult kombel see toimis..KUIGI ei peaks juu niiiimooodi:S siis tegin galoppi ja kõik.. märjaks ta ei läinud.. mis oligi hea.. panin ta ära ja tahtsin ise siku eest teha ulla boksi.. see oli nii jube.. ja see läheb igapeäv selliseks...tglt mitte nii hullult, eks natuke on asi viitsimises kah jne..aga noh, mingi 3 kärutäit läks välja..ja peale seda viisin peale kahh ja pm tulingi tulema..
Homme olen Albaga.. ja see jääb viiimaseks meie trenniks..



Jaa... ma tahan vabandada ühe inimese ees, kellega ma käitusin väääga inetult,sest ei saanud oma tunnetest ülee:( anna andeks...Lihtsalt kui ma sain teada,et ongi kindel värk ja varsti enam teda pole siis ma ei suutnud enda tunnetest üle olla.. kuigii tea,et ma olen ülimalt õnnelik, et Sa saad endale niii toreda hobuse! ja samas olen ka ülimalt kurb..aga nüüd ta ongii sinu. Palju õnne! Ka minul oli temaga toredaid aegu, tema õpetas mulle midagi ja ma arvan, et äkki midagi sai ta ka minult juurde..kuigi see väike Albatross jääb alati minu hinge.. ma üritan oma kurbusest üles saada ja teie üle rõõmustada, kuigi olen kindel, et see võtab palju palju aega.. piisas ainult sellest kui ma nägin seda väikest meest ja mu päevas oli juba midagi head.. kindlasti on sinul samamoodi ja isegi midagi veel veel enamat..


Tears are words from heart that can't be spoken.

Saturday, April 11, 2009

ühtteist.

Miks me anname alla kohe, kui raskeks läheb? Miks me igatseme kedagi nii väga, et
valus hakkab? Miks me kurvad olles tahame alati üksi olla? Miks me hakkame asju
väärtustama alles siis, kui kõik läinud on? Miks haiget saada on nii valus? Miks me
kardame riskida, ilma, et kardaks põruda? Miks me ehitame oma kõige sügavamate
tunnete ümber kaitsemüüri? Miks me oskame võtta, aga mitte anda? Miks me ei
suuda rääkida asjadest, nii nagu nad on? Miks me ei püüdle oma unistuste poole, vaid
unustame need? Miks me püüame olla need, kes me tegelikult ei ole? Miks me ei õpi
enda vigadest? Miks me alati tahame valida kõige kergema tee?

niiinii. tänasest natukene..jõudsin talli peale 7-et.. mõnus on olla varaa. igaljuhul andsin heina ette, tegin oma boksid ära ja teised ka.. siiis tulid teised ka ja läksid mingi 9-sast juba sõitma.. (sest Mikk läks Helenaga võistlustele kaasa ja nad tahtsid trenni ennem ära teha).natuke vaatasin ja siis läksime Kristjaniga poodi. mingiaeg niisama möllasime ringi ja värki.. jooksutasin Bogardot ( kirjapilt pole vist õige). nii nunnnu olii. kui ma panin piitsa maha ja tekin tk-tk siis ta tuli traavis minu juurde. siis ma puhastasin teised kh ära ( Paija,Alegro). mingi enne nelja tõin Termu karjamaalt ära.. kui ma talle järgi läksin tegi ta täiega suured silmad.. sest ta nägi porgandit mis mu käes oli ( seee oli metsikult suur, kes nägid need teavad.) igaljuhul Term oli sellega rahul.. pidid palju vaeva nägema, et sellest jagu saada.. :) siis puhastasin panin valmis ja läksin alguses väiksesse liiva koplisse.. natuke tegin traavi jooksis ilust ja juba oli nina ots all :) aga mulle endale ei meeldinud,sest pm olin nagu suure voldi peal.. sirgeid ja selliseid asju teha ei saanud,niisiiis läksin maneeži. tegin seal natuke veel traavi ja siis täisistak. mõnus, jooksis rahulikult, nina ots oli all ja painde vahetustel kah .:) tublipoissss! :)siis sammu ja galopp. ka hea oli, rahulik ja mulle meeldis ja nina ots oli ka allapooole ja ei tõmmanud ära ja jällegi tubli poiss. tegin üle lati ka paar korda, ka hea . alguses tahis kiirustada, aga siis proovisin tagasi hoida ja õnnestus. siis jalutasin maha ja boxi,tekk peale, porksu. siis läksin riideid vahetama ja koristasin riietus ruumi kahh ära. igaljuhul 12 tundi olin tallis pm :)


Reedel käisin Albaga..hästiihästii hea olii. aga midagi pikemalt ei rääägi..




Any moment, everything can change . :(
You will always be my best friend.
It doesnt matter anymore. I guess things happen for a reason. Tears eventually fade &
one day everything will be exactly how its supposed to be. Moving on is a process &
you have to promise yourself that your ready to let go.

Wednesday, April 8, 2009

nädal pole kirjutanud. sorrry... suhteliselt "huvitav" on teil ikka lugeda.. igaljuhul peale teisipäeva sõitsin pühapäev Termuga. suhteliselt rahule jäin,kuigi ei mäleta eriti seda.. siis esmaspäeval jälle temaga.. galopis natuke kiskus muidu oli supper heaa .:) ja siiis teisipäeval hüpasin temaga, ÜLI SUPPER PONU. :) tegin mingit rada ka, ja tglt jäin suhteliselt rahule.. kuigi mulle nagu tundus et ta täiega kimab.. siis raili ütles et temaarust just magas.. ei tea ..mulle tegelikult meeldib Termuga sõita, ta on hästii hea ja ta on niiisama ka nunnnu , :)ja siis täna ei sõitnud, hommme arvatavasti kah mitte.
bye.

Friday, April 3, 2009

-

pole siia eriti jõudnud,sest õhtul tallist tulles olen õppima hakanud ja siis pm ei ole jõudnud.. igaljuhul see nädala ainuke trenn on olnud teisipäev,kus me hüppasime.. hüppasin Albatrossiga.. ja panin talle oma kaitsmed kah.. trenni algus oli suhteliselt uimane. ei tahtnud liikuda, õnneks ei pea sellega eriti vaeva nägema, et ta liiguks. soojendusega olin rahul. isegi hea oli.. hüppas ka hästi.. hüppasime isegi 100cm. :) mis on meie rekord ja muidugi oli ta hästii tubli, okserit hüppasime ka.. ja paar korda "rada" mis pm koosnes 4-5 takistusest. tglt oli ainult 3 takistust,aga hüppasime mitu korda.. tglt hüppaks Alba veeel veeel paremini kui ta seljas istuks parem ratsanik.. mina pöördes ei võta piisavalt välimist ratset ja olen üldse taun... agaa harjutamine teeb meistriks... ja eks me poisiga õpime ja püüame.. siis kolmapäev Alba lonkas,trennides ei käinud ja täna käis 2-es trennis,õnneks mingit suurt trenni ei olnud... homme lähen arvatavasti Lohega ja peaks varustust ka puhastama.. ja siis pühapäev ehk saab ka sõitma. eks näis... aga tsau siiis ..

Monday, March 30, 2009

esmaspäev

hei, täna ei olnudki midagi erilist.. sõitma ei tahtnud ise minna, aga puhastasin Alegro ja Paija ära, et saada natuke neile ilusamat välimust.. Alegro on tglt ilus, rohkem tuleb vaeva näha Paijaga.. Kristjan ütles,et ma võtaks selle igapäev enda peale. aga eks näis kuidas jõuab... ehitasime natuke,tegin boksid, vaatasin trenne ja nii see aeg läkski.. homme peaks hüppama,aga ei tea veel kellega.

Sunday, March 29, 2009

Väike VarsaTüdruk,trennid ja muuu.

ULLAL TULI TÄNA VARSAKE.. ON MÄRA JA HÄSTIHÄSTI ARMAS. :D






Nii ja tänasest päevast..
tallis olin uue kella järgi 8. jõudsin talli ütles Kristjan, et ullal on vars. ma ei uskunud,sest ta on suht pikalt sellega nalja teinud.. aga näete oligi. :) siis käisin väikseid loomi söötmas. tegin boxid, olin trennis abis ja siis tuli meie trenn. käisin Termuga. puhastasin,panin valmis ja läksin maneezi.sammus oli suhteliselt energiline ja passis nurki. tegin peatusi,volte,välimist-ja sisemispainet hea oli. siis hakkasime tegema traavi.. natuke tormas.. voldil ka tahtis.. ja kurvides. aga õnneks sain normaalseks ja ühtlast tempot suutsin ka hoida.. vahel lihtsal kipun keerama voldile ratsmest ( sorry, termu.) aga ma ei saa midagi parata, olen niii harjunud, aga eks ma ka harjun ümber.. vaikselt..käisime sammu. siis hakkasime tegema täiistakut ilma jalusteta... ise pidime mõtlema mida teeme jnejne. ma tegin keskliine,volte,serpatiine,diagonaale. kõik tulid suhteliselt hästi, kuid lõpupoole jalad hakkasid väisima ja enam säärega nii palju voldil kaasa ei aidanud..siis jälle samm ja galopp. miskipärast meeldib mulle tema vasakutpidi galopp rohkem,mugavam. tegin galopis volte ja keskmist. voldid tulid nii ja naa, tahtis kiirustada, keskmist alguses ei saanud nii kiirestu kui vaja, ta tegi mingi kolm galopi fuleed ja siis hakkas pikendama alles.. proovisin uuesti ja siis tuli paremini.. ja peale seda ilma jalusteta kergentatud traav.. peale seda tsillasin niisama, pühkisin talli esist,käisime poes, siis tulid mingid soomlased Hutusega, vaatasid tema hobuseid,sõitisd kah, aga ei tea kas ostavad või mittte. kui nad ära läksid läksin sooja ruumi. vedelesime seal sillega mingi aeg. tuli jututeemaks lohe liikutamine,et kas jooksutaks.. kuigi me kumbki ei tahtnud manxil küsida...sille ise läks falsuga.. no siis tuli parem mõte, et teen ka kerge trenn lohega, seltsissegasem. tõin ta ära puhastasin,eriti palju karvu ei tulnudki. panin varustuse selga ja maneezi kell oli siis mingi pool 6 . naljaks oli kahekesi olla tallis( teised olid võistlustel.) tegin üheringi lihtsalt sammu, tempo oli kiire nagu talle omane,aga ei hakanud eest tagasi ka võtma, siis traav, alguses kiirustas, ei tahtnud kuidagi rahulik olla jnejne.tegin lihtsalt suure ringi peal traavi mingi 4 ringi ühtpidi ja siis teistpidi kah. ei hakanud volte tegema, ikkagi seisis nädala ju(sai vaksiini) siis korraks tõmbas hinge,mina kah..( enne ratsutamist ei tasu süüa kummikomme ja krõpsu.)siis tegin täisistakut. suht hästi rahulikuks sai. heahea. tegin volte, keskliine, siis mingiaeg olingi ainult voldil ja siis suureringi peal ja rajast sees pool. töötas täna päris hästi kaasa.. galopis päris nii hea ei olnud.. tiris koguaeg ära ja tahtis kiirustada.. tagasi kah tulla ei tahtnud.. siis sõitsingi maneezi otsa,kuni sein tuli vastu ja ta seisma jäi. paar korda pidin nii tegema ja siis sai kah normaalseks... kui te mõtlete et ma olen imelik ja ei võta tagasi jnejne, siis tglt võtsin,aga ei tahtnud võtta liiiga palju.siis tegin lõputraavi. ja nagu olen harjunud,sest nii on õpetatud, lasin ratsmed täitsa lõdvaks..kuigi sille pärast seletas ja värki, ta on täiega palju õppinud Mikult ja mis on muidugi heaa. :) sest tema saab mind oma teadmisetga aidata :) peale sõitmist tõime tekid ja jätsime nad omapead maneezi, varustuse viisime ära, lohe valtrapi panin pessu. mingipäev tahaks varustust ka puhastada.:) siis söötsime väiksed loomad, tegin Eku boxid ära, sest kes teab kui kaua tal seal võistlustel minna võib. võtsin lohe maneezist tekk ka seljast ja pm tulingi tulema..
NB!natuke pikem blogi nüüd . :)

Saturday, March 28, 2009

mõningad pildid tänasest.







Tomino










Paija & Alegro



Ramses kavalana.


Terminaator

Friday, March 27, 2009

tublitubli poisu. :)

tänane trenn poisuga oli nii heaa. :) juba algus sammu ajal oli nii supper luks ja ta isegi tuli alla ja vb ka lõdvestas ennast. niiii niii hea lihtsalt. traavis ,mmmmm.. joosksis ka ilusti all, ta oli nii tubli poiss, kui tegin painde vahetust siis ei ajanud oma kukalt püsti vaid säilitas oma olemise..tegin ka voldil välimist painet, algul ei saanud aru mis ma tahan. võtsin siis steki välimisse kätte ja natuke koputasin ja läks ilusti välimisse paindesse ja tuli kohe ilusti alla .:) ta oli nii tulbi ja ma kiitsin teda ohtralt.. yai! :) galopsi nii lõdvestatud ei olnud aga päris kukla ka ei jooksnud.. sirgepeal natuke tahtis ajada aga siis võtsin välimist painet ja siis jälle sisemist ja ta täitsa hästi mõistis mida ma nõuan.. niiiiiiiiiiiiiii tubli oli ta ikka. :) oli suht higine peale seda kõike jalutasin maha nunnutasin ja patsutasin siis panin ta boksi.. ta on nii lahe sell :) siis olin pm niiisama. vaatasin trenni jne.

Wednesday, March 25, 2009

hüppekas

täna olin tallis poole 4-jast.mitte kedagi polnud talli vahel, siis läksin vaatasin maneezi.. ja kes seal olid.. Mikk,Sille ja Kristjan. tegid vabakaid Arabellale hetkel..kahju et nii hilja jõudsin, sest nad tegid veel Alegrole,Paijale,Trossile,Donxule ja Arabellale..arabellat nägin, häsi hüppab.. peale seda vahetasin riided,tõin Muusika( singele) ja endale Termu tuppa. muusika ajas jubedalt karva :s. sain mingi suuure karva hunniku ja siis läksin termu juurde. puhastasin,ta oli nii armas, kui tahtsin otsaesis puhastada hakkas tema naerma. :D kui ta oli puhas, varustus selga. selleks ajaks oli Eku ka juba tallis ja ta andis mulle klapigavöö. maneezis selga ja sammu. suht nii ja naa oli. traavis natuke minuarust alguses magas,pärast jälle läks liiga kiireks. galopp oli normaalne( minu arust) ja traavi hüpped meeldisid mulle, õnneks ei jäänud maha :) ja galopis kah, ei tea kui kõrget hüpasime,eriti mitte kõrget äkki mingi 70cm ?! aa ja me hüppasime ka nagu vabaka rajal, ainult juhtisime ise jnejne.. siis olin kuueses trennis abis ja peale seda käisin söötsin väiksed loomad ära . ja Raili hea inimene filmis meie hüppamist,ehk saan kunagi mingi video,siis topin siia kah, aga olgu siis
Tsao.

Tuesday, March 24, 2009

Raske

Eile käisin torssuga sõitmas, hästi hea oli, energlinine, vb sellepärast et oli üksi, kuulas mind üli hästi kogutähele panud oli minul vist. galopp oli ka üli hea, lihtsalt nii supper tubli poiss olii mul. eriti pikemalt ei viitsi kirjutada... täna tegime pilte ja puhastasime neid
nende seas olid : Paija(uus,kes eile tuli), Alegro(kah uus),Fanta,Games,Euro,Hesti:'(,Arabella,Dongeretta ja Albatrossssu :'( Mikk sõitis Albatrossiga.. hästi ilusti jooksis ta.. ratsmes ja üldse oli ilusss...

Sunday, March 22, 2009

püühapäev.:)

täna jõudsin talli pool 11. siis vahetasin riided ja läksin gamesi puhastama. puhastasin õues,kuna täna oli metsikult ilus ilm :) kui sai puhtaks küüritud,siis varustus selga ja maneezi. samm oli minu jaoks kuidagi väga imelik. olen harjunud suuure Albatrossiga. :) traav oli ka nii traavli moodi, tegime soojendus traavi ära, käisime sammu ja siis tegime kavaleti harjutuast. tuli sikasaka 6(vist) latti. /\/\/\ <-- just selliselt, siis oli mingi maa edasi ja tuli 2 latti vot nii. tegelikult lati harjutustes on Games suhteliselt hea,sest ta tõstab ilusti oma jalgu. tegime mõlemat pidi ja siis samm. galopp oli ka kuidagi teistsugune, Trossi oma palju parem.. igaljuhul galopis tulime ka üle ühe lati. päris normaalne oli, siis traav ja kõik. Ehitasime jälle, varsti varsti saab ka meie riietusruum valmis. ja siis tulingi tulema, mingi veerand 6 . :) homme on kah päris busy päev,kuna Kristjan läheb Lätti, siis annan trenni mina. ja ise lähen peale trenne sõitma vb jõuan ka ennem, oleneb kas kell 4 on trenn v mitte.

Mõned pildid eilsest:




Saturday, March 21, 2009

reede-laupäev

pole jõudnud kirjutada,sest alles nüüd sain korralikult arvuti taha..
Reedel olin tallis poole 9-sast.kui ma jõudsin olid hobused juba väljas ja mis ma näen, väike Albatross mängib ja joookseb ja pukitab koos Falsuga.. pole teda nii ammu niimoodi näinud. mul oli nii hea vaadata teda. tegin mingeid pilte kah,aga häid ei saanud, panen mingipäev, hetkel digikas tallis.siiis ehitasime Kristjaniga riietus ruumi.suhteliselt enamus aeg läks selle peale.kui ma tõin alba lõunal kaerale siis ta oli nii kurb,arvas vist et läheb sõitma..igaljuhul õhtu poole käisime sõitmas.mingi 5 aeg. ma olin meloodiaga,albatross puhkas täna. meloodia oli nii ja naa. sain talt mingi 20 pukki vist?! sest nii kui ta ei liikunud sai stekki ja siis talle see vist ei meeldinud..siis ehitasime veel ja koju jõudsin tallist kuskil pool 11.
ja eile ei olnud ka midagi suurt.tallis olin kella 8-sast.ehitasime jälle,tegin boksid ära.mingiaeg proovisid Egle ja Kristjan Fallyt treikusse saada, mingi pusimise peale sai kah, aga selleks ei läinud nagu üldse palju aega :O siis ehitasime veel :D ja tulin Raili juurde,mingi pool9 -sast.

Thursday, March 19, 2009

Tubli poiss.

Kahest päevast siis rääkida, räägin lühidalt, siis ei tüüta teid ära. ;)

kolmapäev.
tallis olin natuke hiljem kui tavaliselt poole 10-st kuskil. tegin boxid ära,siis sain teada,et täna trennis kah. imelik ise nagu ei mäletanud sellest mitte midagi. Igaljuhul olin Albaga(l).Ta oli nii supper nunnu.sammus oli kohe hea, ratsme kontakti kohe ei võtnud,lasin natuke sirutada jnejne. pärast poole natuke võtsin ja sääre tööd tegin ka rohkem. sain ta juba allapoole,kukal ei olnud enam püsti(y).traavis kah,liikus häästi energiliselt ja voldile sain peaaegu ilma ratsmeta . :)tegime mingit harjutust kah, aga seda oli lihtsalt võimatu teha, sest noh, mõned lihtsalt käisid sammus seda ja olid niisama ees. nii palju kui teha sai läks kõik hästi.siis käisime sammu ja siis tuli galopp. mm,kui hea ja pehme ja mõnus. rahulik ja nii tubli. sain ainult ühe korra puki ka. voldi peal andsin natuke stekki,et tagumikuga ka paremini tööle hakaks, aga talle vist ei meeldinud siis. peale seda tegime traavi, poiss oli nii märg. jalutasin suhteliselt pikalt teda maha, siis viisin boxi, panin teki ka selga, natuke heina viskasin ka talle ette. Siis möllasin veel tallis ja õhtul läksime kambaga bowlingusse. Lahe oli tegelikult. ja õhtul vaatasime hobu lausujat..

Täna.
Tallis olin enne 8, sest ega hotellist eriti palju maad talli pole. :) Nii hea on vara tallis olla. Toimetasime ringi jnejne. siis mingiaeg mängisin Sille läpakaga simsi. Käisime poes ja siis võisime Sikuga sõitma minna kahekesi. :) Mina läksin MUIDUGI poisiga ja siku musaga. täna oli ta ka supper tubli. samm ja traav olid energilised( ei tea kas 3 toobi täit kaera mõjub?!). traav oli ühtlane ja voldid/ringid olid ka head. Siis tegin mingit lati harjutust 2 latiga, heas kohas olid latid,mõlemast pöördest sai tulla. hästi mõnus oli sellepärast,et ei ajanud kukalt püsiti kui tegin painde vahetust. niiiiiniiiii heaa :) ja siis galopp. paremat pidi oli üli mõnus, sain ta hästi enda alla ja mulle meeldis ja vist talle kah :D tegin üleminekuid just rohkem, galopp siis traav/seis ja siis kohe galopp. hästii tuli välja parematpidi. vasakut pidi aga nii hästi ei tulnud, alguses ei tahtnud üldse tagasi tulla jnejne, siis proovisin läbi painde võtta tagasi, voldi peal näiteks. mõjus. siis pärast poole sain ka vasakut pidi nii. :) ta oli hästi tubli. pärast oli märg kah. jalutasin ka täna ilusti maha. ei taha ärbelda kuid,minuarust meil Trossuga on viimasel ajal hästi sujunud. tema nagu üli püüab ja on tubli, ja mina säilitan kainet mõistust :) lihtsalt nii palju positiivset on temas .:) Tegin täna pilte kah, aga arvan et siis ei viitsi panna. aaaa ja mis on kõige tähtsam, täna vaatasin Albata ja mida ma eriti ei näinud, olid tema ribid :) Yesss. ta hakkab juba kosuma nii hea. :) ja varsti peaksid Ulla ja Aani ka varssuma, üli lahe.

Tuesday, March 17, 2009

hüppasime.

tallis olin juba enne poolt 9-sat. tuiasin ringi, käisin väikseid loomi söötmas, lihvisime laudu ja kui olid lihvitud hakkasime hobuseid valmis panema, kell oli siis pool 10 vast?! mina olin Albaga ja Siku Muusikaga. puhastamise ajal juba puges nii armsalt, siis ma natuke kudrutasin temaga seal.. panin oma sinise valtrapi mis oli tema seljas niiiiiiiii ilusss. :) poputasin teda ohtrasti. kui oli valmis läksime maneezi. alguses käisin lõdva ratsmega, siis võtsin natuke konktakti.liikus ka hästi. sai hommikul 3 toobi täit kaera .:) igaljuhul traavis oli mõlemat pidi mõnus energiline, ühtlane tempo oli nii ja naa.. siis tegime traavis latte. oii kuidas täna ka passis latte ja tõstis oma jallusid. ja siis galopis kah 2 latti. neid tuli ka ilusti, ta oli niii supper tublii juba algusest peale. hüppasime ainult suhteliselt madalat lattaeda. traavis ja galopis. traavis oli ka suhteliselt hea, galoppis olid mõned korrad pahad, aga ikkagi oli ta tubli. ja siis lõpus tulin tünne kah( tünnid olid otsa ukse juures suhteliselt, aga keskliinil) nii naljakas kui see ka poleks, siis oli tegelikult suhteliselt väike pööre. aga me Trossuga saime hakkama ja hüppas ka neid ilusti, mingit tõrget ei tulnud, passima ka ei jäänud. siis tulin ka paremast jalast lattaed(mis oli takistuspostite ukse juures) ja sealt kohe pööre ja jälle tünnid. siis aitaski, sest ta oli niiiiiiiiiiiiii tubli, pärast jalutasin maha nunnutasin ja poputasin teda veeel . boxis andsin palju head ja paremat, viskasin teki ka selga ja läksime ise toimetama. mingiaeg viskasin tema ka õue. täna sai ta ka lõuna ajal kaera (L) kui nii edasi siis saab ta ka paksuks. :) Hestiga praegu ei käi seljas, naudib õues olemist. ja ma ei tea, siis ei olegi vist enam midagi.

Monday, March 16, 2009

Yei.

tallis olin ma juba poole 9-sast. Kristjan ja Sille olid ka juba seal, igaljuhul Kristjan ehitas riietusruumi ja Sille läks sõitma. mina passisin niisama ja siis tegin boksid. Täna käisin sõitmas ka. Lohega ja Siku oli ka.olime kahekesi maneežis. panime muusika ja sõitsime. Siku oli Gammuga. igaljuhul pole mul nii pikka aega Lohega niiiii hea trenn olnud. Soojendus traavi ajal passis ja ei kuulanud mind eriti, aga seda ei teinud eriti pikalt ja siis käisin vaba ratsmega sammu suhteliselt pikalt ja kui hakkasin tegema täisistakut siis oli hoopis parem. otsis ise alla ja vapse rahulikult jooksis, niii heaa. tegin volte natukene, põhiliselt tegin nii : keskliini siis paremale F-ist diagonaal siis sealt kohe jälle keskliiin siis vasakule diagonaal ja siis jälle keskliin. sellepärast tegin seda, et Lohel on kombeks oma peput välja ajada. aga täna oli ta niii supper tubli, et selle lõpetasin ka kähku ära, et mitte seda rikkuda. muidugi paar korda ta ikka sikutas kah. siis käisin jälle sammu ja siis galopp. heahea, ei kiirustanud kuulas mind nii hästi, ei sikutand, voldil oli ka rahulik, vahel ta voldil hakkab kiirustama ja rabistama, tegin üht pidi ja teist pidi ja siis tegin galopis ka diagonaale läbi traavi jalavahetust. mõnus ühtlane oli täna, ei mingit rabistamist. SUPPER!olin vääga rahul temaga, ja siis aitaski, tegin vabaratsmega traavi ja jalutasin maha, siis viisn boksi ja tsillisin niisama ringi. mingi aeg käisin hobuseid ka pildistamas, panen mõne siia kah ikka . :) Koju läksin peale üheksat :)

Lohe.

Naerata nüüd jälle saa. :) Ekule ! Vinge poiss.


The best boy !





The best girl!


Ullla on juba niiii pakss :)

Sunday, March 15, 2009

tavaline päevake.

Hei.
ei ole viitsinud kirjutada, olen trennis küll käinud, aga need on olnud tavaliselt, mõni asi on hästi läinud ja mõni jälle mitte. uus sadularuum hakkab kah juba valmis saama :) aga täna siis jõudsin talli pool 11. hakkasin boxi tegema kui Kristjan ütles et täna me lähme kella 11 trenni.. okei, arvasin alguses, et lähen Fantaga, tõin juba kaska ja tahtsin võta tema ämbri, kui siis Kristjan küsisi kas ma Maxi ei taha, ma ütlesin et mul vahet pole, siis ta ütles et läheksin Maxiga. okei. Max oli õues, võtsin nööri ja lippasin talle järele. kui tema oli sees viisin Äpu suurde karjamaale, sest muidu ta oleks üksi jäänud. siis kähku puhastama,kuna aega palju ei olnud enam. kui puhas varustus selga ja siis maneezi. tal on paha sadul, võinoh rihmad käivad nii kõvasti :s kui tahtsin ronida selga, siis tema hakkas minu poole vajuma ja nii suht kaua,kuni tuli Kristjan hoidma, sain selga ja sammu. sammus ei olnud midagi, kuigi kiirustas natuke.. siis hakkasime traavi, alguses kiskus eest ja tahtsi täiega kiirustada( mis on loomulik,kui hobune enamus päevadest karjamaal vedeleb.) õnneks oli teda kerge kontrolli all hoida. ainult ta ise hakkas ratset tõmbama,aga ma ei andnud järgi ja siis jäi mulje nagu ma hullult kisuks eest :( see selleks. suht lollitas ka kui volti tegin.. peale seda oli täisistak, suhteliselt normaalne oli. ja siis tuli galopp. mm, see on tal pehme. peale seda tegime ilma jalusteta traavi ja siis käisime sammu. Max oli läbi märg ja tahtis,et ma teda sügaksin. siis jalutasime maha ja viisin ta boxi. panin teki ka peale. siis polnud mitte midagi teha ja ma mõtlesin,et võiks maneezi ääred sisse visata, enne seda tassisime takistused kah ära. Kristjan silus ka. ja mina olin esimene kes sinna märgi maha pani. käisin Hestiga peale seda. maitea, imelik minumeelest, kui hesti traavib paremat pidi pole midagi,aga kui vasakut pidi siis on mingi õrn longe vist ikka sees :'( tegin ta täna eriti ilusaks, tõmbasin nii palju karva kui sai maha, lasin palsamiga üle ja tegin väikse krunni ette, nii nunnu oliii :) ta ikka oskab pugeda, kihvt. täna kui käisin albal järel karjamaal tema oli ka nii nunnnu ja ramses kah, tuli traavis minujuuurde ^^, nunnu meeter oli küll põhjas nende kolme peale. siis käisin Ullal külas, ta on nii armsalt paks, aaa ja tõime täna tiined tädid sisse:) varsti varsti kukub tähtpäev. nii laheee : ) Ulla on eriti lai, loodan et kaksikuid ei tule .. homme teen ka oma kohvri korda see niii sassis ja viin vist valtrapi ka talli, eks näis.

Wednesday, March 11, 2009

nja

heihei. täna sõitmas ei käinud ja Hestiga ka ei jõudnud ( homme kindlasti, sest teisipäeval ka ei käinud..). täna ehitasime sadularuumi ja põhiline aeg läkski sinna. Aga teisipäeval käisime sõitmas ka. mina ja siku. tema oli Muusikaga ja mina Termuga ( mida ma ise ei soovinud eriti,ikkagi Eku poni.) Aga mulle meeldis, juba puhastamise ajal oli ta nii nunnnu. :) trennis oli kah mõnus. sain tehtud voldi ilma tugeva ratsmeta, ainult säärtega, ramsesega nii hästi ei läinud.. täisistak raputas mind veidi. aga muidu oli mõnus.. galopis oli ka hea, teda oli nii kerge kokku võta. mütsmaha sinu ees, kes sa viitsisid ja tahtsid sellise laheda poniga tegeleda !!!!

Monday, March 9, 2009

prr.

Vahpeal ei jõudnud käia. kiire kiire oli .
Pühapäev.
trennis võtsime jalused sadula küljest ära, olin albaga. tegelikult polnud albal midagi viga.. isegi hea oli, eest oli suhteliselt pehme ja säärele reageeris hästi.galopis polnud viga tglt,ühekorra,kui tagasi ei tulnud ja ma nagu loll teda üritasin rahulikuks saada :S muidu oli kõik ok. igaljuhul mõnus päev oli sest väljas oli niii megalt hea ilm.(y) koristasime talli esist. õhtul läksin Hestiga ka. maneežis olid veel sille ja raili.. Hesti möllutses. sain pukki ja hüppas kuidagi kõrvale ette. Mul endal oli naljakas. ;) mõnus oli sõita kui maneežis muusika käis .

Esmaspäev(täna)
jõudsin talli enne 12. käisin lohega väiksel tiirul. ühelpool maneezi oli asi hea rahulik aga teiselpool närveldas ja passis.tegin siis põhiliselt seal pool kus oli hea. tegin volte,diagonaale,serpantiine jnejne. päris hästi läks täna, aga üritan ikka rohkem manxi trennis temaga käia.. vahest tuleb tuju minna, aga parem ikka manxi trennis käia, peale lohet tegin boxid ära,sain uued boxid kuna udeka omad läksid ära. ja siis käisin hestiga kähku. ta oli täna õnneks tavaline. õhtul trennis käisin Muusikaga. sammus ei liikunud eriti ja peatuseks pidi rohkem ratset tõmbama :S aga mingiaja peale sain nagu pehmemaks, traavis oli alguses sama, aga sai normaalseks. galopp mulle ei meeldinud, tõusis valest jalast :S kiirustas( mis mulle kohe üldse ei meeldi) tagasi ei tahtnud tulla. :s aga ma arvan et nii pea tema selga ei isut.. eks näis. peale trenni tema boxi ja aitasin Kristjanit ja siis tulin koju. Eriti masekas on see et ilm läks lumiseks:/ alles eile oli kevad:'( aga Kristjan ütles minu lohutuseks, et siis saab 2 korda kevadet nautida. :)

Saturday, March 7, 2009

.

Tsau, täna olen Railu juures. igaljuhul pikk päev oli, eile läksin poole 5-st magama ja ärkasin 7.50 , niiet ma olen surmväsinud. Talli jõudsin poole 10-st. tegin boksid ja siis hakkasime talli ees tegema mingit puhastust. mõtlesin et lähen Lohega kah, temaga jõudsin minna kahest sõitma. puhastasin õues kuna üli ilus ilm oli,palju karva ajas :) tähendab KEVAD ON TULEMAS :) oli nii ja naa. natuke kiirustas ja oli eest kange, eks see sellest kh et kedagi peale Euro ei olnud maneežis. galopis sain ta enda alla ka jooksma.:) siis enne karjamaale laskmist õlitasin kabjad kah ära, tal need praegu suht koledad..peale seda koristasime railiga kappi. siis käisin kibekiirelt Hestiga.. üli tubli oli, säärt kuulas ülihästi ja säilitas koguaeg ühtset tempot.tegin 5 minni ühtpidi traavi ja teistpidi kah. Tubli oli ..peale hestiga käimist olin niisama pm. peale poolt9 hakkasime tulema. aga okei siis ,tsauu

Friday, March 6, 2009

nothing.

Kuna ma vähkresin üle tunni aja voodis,siis mõtlesin et tulen kirjutan tänase trenni kohta. kell on praegu 3.04 . Ega trenni suhtes millegagi hüpelda ei ole. Läks nii ja naa.igaljuhul talli jõudsin enne kolme. tegin boksid,toimetasin talli ees ja siis oli aeg trenni minna.pidin olema Muusikaga aga vot manx ütles,et Muusika saaks muidu nii palju trenne,et mina temaga minna ei saa :S Pakkus mulle Fantat,aga mina ei tahtnud ja siis oli Alba kah, njh, läksingi temaga..Samm- oli halb,säärele ei reageerinud,andsin säärt+stekk, siis hakkas kohapeal tippima :s sain tagasi normaalselt sammu, siis hakkas nurgas tõmblema :S hakkas tagurdama jnejne :s sain normaalseks ja siis käisin sammu. väga kehv oli ta kuidagi täna eest ...siis traav-Ei olnud kah just kõige parem, ühtlast tempot ei olnud, kord uimerdas, ajasin edasi,pani lennuga minema :s Sõitsin suhteliselt palju voldil, et saada kontrolli alla..mingil määral õnnestus,sest tempot sain säilitada. siis vahepeal vaba ratsmega samm. peale seda tegime harjutust,lattidega.tegime mingit värki, nii et üheskohas olid 2 latti laia vahega ja teises kohas oli 4latti kitsa vahega...Laiad tulid normaalselt välja,see pole Alba jaoks mingi raskus, aga kitsad need ei tulnud üldse välja.. ta lihtsalt jättis koguaeg ühe vahele, siis pani manx natuke need vahed ka suuremaks ja siis tuli ilusti ning peale seda käisime sammu.galopis pm sama harjutus, tegime kaheksaid, ühe kaheksa diagonaalil olid 2 latti,teisel polnud midagi. galopp- mm,enda alla teda ei saanud, tal oli koguaeg kiirus peal :s njh, siis lõpetasime ära, andsime üle ja toimetasime natuke veel.

Wednesday, March 4, 2009

Pealkirjatu.

Tsau. eile ei jõudnudki arvutisse, sest peale talli tormasime mingile pidulikule õhtusöögile. sealt jõudsin kuskil enne 7 koju ja siis oli vaja tuupida keemia ja bioloogia kt-ks.ööh,nii väsitav oli. igaljuhul räägin eilsest trennist, hüppasime. soojendus oli üli normaalne. galopp kh. kõigepealt oli meil galopis harjutus ( oli takistus(mille latit olid maas kõik üksteise kõrval) sealt läksime galopis üle diaonaalselt jõudsime K(vist) sealt tuli pm keskliinilt pööre tagasi ja siis tuli üks latt. seda tegime, et me saaksime harjutada pöördeid jnejne. ja siis hüpasime ka nii, galopis. päris hästi läks isegi.. mingi aeg tuli Mikk sinna ja võtis trenni üle. (mitte küll otseselt,lihtsalt Kristjan küsis,et noh mis arvad.. ja siis ta ütles et me mõlemad vahime maha,mitte oma pöördeid ega taksitust..) Maisaa, ma olen nii harjunud :S aga peannn sellest lahti saama. ;(
Täna,käisin ka suhteliselt korraks tallis, kuskil poole 5 tulin ära juba( hommseks pidin raamatu läbi saama) aga käisin ainult Hestiga, suht mõnus oli.
PS! nagu aru saate, siis ei viitsi ma täna pikemalt kirjutada :)

Monday, March 2, 2009

Paljupalju.

Tallis olin enne kolme, tegin kiiresti boksid, sest täna oli suhteliselt palju teha.. Kõige pealt,läksin Hestiga,täna ette ei kordetanud. Läksin selga tegin sammu harjutusi ja siis mingiaeg sirge peal traavi, mõnus oli. Ainult kaks korda hakkas ära vedama,tagasi ei tulnud.. siis tegin jälle minivoldi ja kõik oli kontrolli all. Siis peale Hestit läksin Lohega mini trenni. Olin üksind maneežis. Lohe suht passis kõike jooksis krampis ja alla ei tulnud üldse, vahtis seda rohelist planku kh. igaljuhul tegin soojendust traavi ühte pidi ja teistpidi ainult suure ringi peal , paarkorda lõikasin kh poole maneeži pealt, aga keskendusin rohkem sellele,et ta oleks rahulik jne. Tegin ära, aga ikkagi natuke oli krampis. siis hakkasin lihtsalt sammus painutama,sirgepeal kord välimist painet ja sisemist ja siis tuligi alla ja lasi ennast lõdvaks, siis oli parem sõita. :) Siis arvasin, et proovin täisistakus ka nii teha ja mõjuski :) sain ta rahulikuks ilma eest tugeva näppimiseta.:) Tegin diagonaale,serpatiini ja paar korda keskliini.. Siis tuli manx oma trenniga sisse, mina käisin sammu ja hakkasin tegema galoppi. Alguses oli kiirustamit,aga siis tegin rohkem volte ja sain enda alla :) Mõnus oli ja Lohe läks päris märjaks,kuigi enda arust palju ei teinud.. ;) Peale Lohega käimist läksime veel kambakesi metsa. Olin Albaga, ta oli täna nii tubli :) ei lollitanud ainult ühekorra kui Siku mu kõrvale Musaga tuli, siis lõi ühe jalga üles ja hüppas kõrvale..käisime üksiku puuga põllul, panime natuke kima galoppi.. :) üli mõnus(y) sõitsime teatud ringi ja siis samat kaudu tagasi. Tegime manxiga võidu kah natuke, ta oli Hugoga, aga noh maa oli väike kui tegema hakkasime nii et olime võrdsed. Poiss läks märjaks kah. :) pärast andsin talle heina ampsu. panin ära ja siiis käisin Railiga rääkimas ja tulingi tulema.
Vaatasin täna Ramsest kah, ikka nii paksuks läinud :D

Sunday, March 1, 2009

pühapäev.

Tallis olin vara,kuna pakkusin ennast söötjaks. Harjumatu oli sööta, õnneks tuli Kristjan ka, nii et me kahekesi saime hakkama(lõuna ja õhtu andisn ise,siku oli ka ). Tegin boxid ja siis veel mõned ningi käisn maneezis abis. siis oli kell juba pool 12 ja ma tõin Ramsese ära( vane poiss,mängis teistega ja mina tõin ta ära ). Puhastasin ära, panin valmis ja maneeži. Samm oli hea energilin,peatusi tegi hästi (y). Algus traav oli ka mõnus ainult,et voldid venisid kuidagi suureks.. Teise traavi ajal tegime pool volte.. minu süütõttu ei tulnud eriti ilusti välja, siis Kristjan võtis meid üksaaval voldile ja rääkis kuidas seal tegema peaks, see oli mõnus (y). Peale seda tuli galopp. Tempo oli hea rahulik, aga ma ei suutnud teda saada voldile ratsmeid kasutamata.:( ja siis ma pidin teda lööma-sest ta ei kuulanud mu sääri nii palju kui oleks vaja olnud... ausõna mul oli nutumaik suus :( nii hale ikka ei oleks ju :S. ühesõnaga see keeras tuju nulli, aga Ramsu oli tubli (y). peale seda tulime maha ja siis lihtsalt kudrutasin temaga maneezi keskel. siis tema boksi ja hakkasin tegema talli toimetusi. :) Vahepeal oli aega Hestiga käia. Siku tahtis ette kordetada.. kordetas ühtepidi, teistpidi tegin ise. Tegelt oli väga viis. Täna isegi painutas ennast, tegin suht palju voldi peal ja sääred olid pärast suht läbi.. õnneks oli hea see,et oli pehme kontakt:) Aga alati ei ole kõik nii roosiline... 1 korra hakkas vedama :S ja tagasi ei tulnud( lollitamis hoog vast). Aga ma võtsin kohe minivoldile ja sain kõik kontrolli alla, aga mingeid muid vempe ei teinudki. Siis panin ta boksi. mässasin talli vahel. õhtul söötsin ära ja siis tulin tulema.
PS! homme võin juba Hestiga seljas traavi teha :)

Saturday, February 28, 2009

suurt mitte midagi

Heipa. Täna jõudsin talli kell pool 9. Tegin boksi,käisin Totuga jalutamas ja siis läksin Hestiga.Tegin kordet ette ja siis läksin selga,tegin pm samu harjutusi.halb oli see et tahtis paarkorda alt ära joosta :S ja siis ühekorra kangutas tagasi ei tulnud üldse :S Ja kartis rohelsit plaati vms selle kõrval ei olnud nõus läbi minema,suure pusimise peale sain mööda. Siis tegin endale ise mingi skeemi:) sõitsin selle sammus läbi ja siis oligi kõik, panin ta boksi ja aitasin manxi invatunnis. PEale seda tulin hotelli ja hakkasime siin mässama, täna on üritus.
Bye.

Friday, February 27, 2009

-

täna koolis ei käinud, hommikul oli väike palavik,aga päeva peale läks üle. Niisiis saingi ikkagi minna talli,yess. Jõudsin siis enne kolme. Tegin boksid, vedelesin. Neljast käisin Hestiga, manxil tuli mõte, et võiks hakata seljas sammu tegema.Niisiis tegingi,puhastasin ära. Tõin sadula/valjad panin valmis. Enne selga minemist kordetasin ka ette. Mõnus oli, kuulas ilusti, jooksis energiliselt. Tegin ühtpidi ja teistpidi ja siis ronisin selga. Niii harjumatu oli olla tema seljas, aga samas ka hea ,kuidagi kodune :D. Tegin üleminekuid, keskmisse sammu ja tavalisse, peatusi,serpatiine,volte, diagonaale. Algul oli tuim sääre peale... siis tõin steki ja hakkas juba ise enesest rohkem liigutama ennast. Tegin seda kõik kokku umbes 30 minutit ja siis kabjad puhtaks ja boksi. Peale seda tõin Gamesi ära( täna käisin temaga),puhastasin,panin valmis ja peale seda maneeži... õh, jubejube mis nüüd tulema hakkab.Sammus kord kiirustas ja siis munes :S . Soojendus traav oli mõnus,ühtlase tempoga. Ta kuidagi kangutas eest täna :S Aga suur viga oli see,et ma ei andnud järgi. oleks pidanud natuke pehmemaks andma...aga siis oleks tal jälle olnud nii pikk ratsmekontakt , ah ma ei tea ka .. kui traav oli tehtud, tegime sammu ja siis iga takistuse ümber tegime voldi( täisistakus). suht puusse läks :s kiirustas ja selle tulemusena ajas kuiagi pepu välja :S üldse oli kuidagi kahtlane. Galopis oli sama harjutus. Siis kah kiirustas :S voldid tulid kuidagi väiksed..Sirgepeal sain suhteliselt rahulikuks,aga kui tuli kurv või volt hakkas kiirustama. Ja siis ma läksin natuke liiga tugevaks oma käega( sorry :$ ). Lõpuks tegingi ainult voldi peal galoppi, siis sain ta normaalselt kontrolli alla, tuli isegi natuke ratsmesse.( kuigi see ei ole üldse oluline ). Siis tegin ühe voldi, see tuli suht viis, siis lõpetasingi ära.peale galoppi ilma jalusteta kergentatud traav. Games läks märjaks..Panin ta siis boksi, andsin leiva ampsu ja läksin Sikuga puid viima alla majja. Peale puude viimist tagasi talli, vahetasin riided ja siis koju.

Thursday, February 26, 2009

Neljapäev.

Jõudsin talli enne kolme. Tegin boksid ära(kell 3 olid valmis). Läksin täna Hestiga kah. Panin kangid talle, et ta vähem tõmbleks. Kusjuures mõjus. Kuulas ilusti sõna. Tegin harjutust, samm-traav,samm-traav. Regeeris hästi. Ainult, et seisma ei tahtnud eriti jääda, aga arvatavasti hakkangi käima kangidega, see on mulle parem ja talle ka. Peale seda panin ta boksi ära. Käisin vahepeal hotellis ja siis kella 6-st hakkas üritus.Mina ja Anks tegime hobujalutust(Alba ja Muusikaga). Alba oli suht närvis ja passis kõike. Eks talle uus kah ja pime oli ka. Peale seda viisime nad boksid ja tulime tulema.

Tuesday, February 24, 2009

Palju positiivset.

Hei. nüüd olen asja tõsiselt käsile võtnud. :) kirjutan igapäev. Igaljuhul ärkasin juba enne poolt 7 :s uni läks ära.. tallis olin juba pool 9 :) kuna emps pani mingi rämpide juures maha, siis mõtlesin et käin teen pilte "meie" jääskulpuurist. :) See asub vanas loomade boksis. Panen siia ka mõne . peale seda läksin talli, tegin tule alla, täna sain suhteliselt kergelt, yess. ;) sai sooja, siis tuli siku,mingiaeg sain ka oma boksit tehtnud. Ja siis ei olnudki erilist midagi, käisin Kristjanile pinda,et ta maneeži siluks. Õnneks siluski. Sõitma läksime kell 11. Aga kui mul boksid olid valmis oli kell alles pool 10. niisiis istusin soojas ja vaatasin mingit sipelga multikat. peale seda läksin Albat puhastama( jah, täna hüppasin Albaga, Ramses oli vaksiini saanud.) Kui oli puhas panin valmis ja läksime enne 11 maneeži. Sammus liikus hästi. Traavis ka, ainult natuke mökutas. siis säärt ja stekki ja asi oli korras. Tulime üle latite ( 3 tükki oli ) , oi kuidas ta täna passis latte( heas mõttes ), tõstis ilusti jalgu, 1 korra kolistas ainult :) Kristjan ütles, et ta täna kuidagi väga vaatab kuidas oma jalgu sätib, mida oli hea kuulda :) Tegime sammu, siis Kristjan tahtis, et ma tuleks 1 korra üle galopi lati( mida oli ka 3 ) . Vahe oli paras ja Alba tõstis ülihästi jalgu :). Siis hakkasimegi tegema galoppi. Mõnikord ta isegi tõmbas latile, et ma pidin teda tagasi hoidma. peale seda käisime sammu ja siis hakkasime hüppama. Traavis- oli hea,tõstis jalgu,kiskus ka natuke takistusele. Tulime ühtpidi ja teistpidi. Paar korda tõukasin ise teda liiga vara, siis ta venitas sammu. aga ta oli tubli(y). Galopis-Lattaed,mõnusasti hüppas, kiskus ka jälle. Üldse pani Kristjan mulle uue hüüd nime. Mina olen Maiu ja Alba on Piimaauto...Ja siis ta ütles " oi Piimaauto on ilusti hüpama hakanud." Aga minuarust kah :) ilusti hüpas. Hüpasime siis ka lattaeda pööre paremale ja nurgast välja diagonaalilt kah lattaed. Hästi hüppas , paar korda läks samm ka liiga alla, aga ta niverdas ennast sealt välja ja maha ei ajanudki. :) Kuidagi üliii tubli oli ta. Siis pani Kristjan kõrgemaks mulle ja siis tulin veel. Ilusti :) Ainult ühekorra tõrkus( mitte kõrget, madalamat) aga ma arvan et mina olin ka ikka natukene süüdi, aga pidin karistama..njha, siis tulin uuesti ja pani siukse piraka ja siis meile aitaski. Poiss oli tublii ja läks väga märjaks, pingutas väga ja mina olin ka väga rahul temaga. Panin ta boksi ja andsin head kah. Siis läksime Sikuga uisuvälja tegema. ;) suhteliselt palju saime tehtud. Läksime istusime natuke soojas. Mingi 3-4 aeg läksid Eku ja Madli voltiseerima. Oi kui palju nalja sai,lihtsalt kõht kõveras... Eku üritas galopi pealt teha pääsukest. Aga ta ei saanud sest meie naersime ja ta ise kah . :D lihtsalt nii naljakas oli :D Tahtsime sikuka kelgutama minna aga Kristjan tahtsi et me karjamaalt võtaksime heinapalli nöörid ära, kui need võetud siis läksimegi. Mina sain pikema liu. :D sest siku pani käed/jalad maha, :D Ja siis pm tulin ära. ;)

Monday, February 23, 2009

Mnjaa.:/

Oeh jah. Olen ausalt öeldes tänasest päevast väsinud. Kõigepealt toimus meil koolis aktus. Peale seda saime natuke istuda. Siis hakkasid jalgpalli võistlused. Meie klass oli tubli(y) ainult, et sain seal palju külma:/ kui võistlus oli läbi läksin talli. Jõudsin mingi 1 vast?! Vahetasin riided, samal ajal tuli ka siku talli. Sõime paar vastlakuklit ja siis läksime bokse tegema.Mm... vastlakuklid on ülihead:D kui boksid olid tehtud,läksin Hestiga. Mnja, suutis mu tuju täitsa nulli viia :S kiirustas,tõmbles,oli mölakas. :S tegin üht pidi ja teist pidi ja siis tulin ära..Tõime Sikuga blokke. Suutsin jälle niimoodi libised, et kukkusin põlve peale ( viimasel ajal kukun koguaeg põlvepeale ja saan suht haiget) ja pärast oli valus jalga maha panna ja olin talli lombakas..kui neid blokke oli piisavalt läksime puid ka natuke tegema. Peale seda läksime sõitma, vastik oli oma valusa jalaga talli vahel köögerdada, aga sõitma läksin ikkagi, õnneks valus ei olnud. Ja nüüd hakkab katastroof. :S Kõigepealt, käisin Lohega, juba sammus vahtis KÕIKE :S oli nii kange,kiire sammuga :S soojendus traavi ajal ka kiskus eest:S ma andsin järgi aga siis hakkas kiirustama;/ ei õnnestunud täna see värk..Olin natuke konkreetsem.. ja vist läksin käega natuke liiga kõvaks, aga mõjus( aga ma ei taha ju nii , et pean kangutama... saab ka teisiti :/ aga täna ma ei saanud:S ) sain ta siis natuke rahulikumalt jooksma. peale traavi tegime sammu, siis ta enam nii palju ei passinud, aga ikkagi oli kiire, kiire. Siis tegime " mini " serpatiini ( keskliinini) . Painutas hästi, tuli ilusti alla ka , aga ikkagi kiirustas, nojh, ma ei tahtnud enam kätt jäigana hoida. andsin järgi lihtsalt. Aga lõpuks sai ta vist aru et tal endal raskem keerata kui kiirustab ja siis jäi rahulikuks.Siis tegime sammu ja valmistusime galopiks. Jälle oli alguses kiire,kiire ja passimist iga asja peale... Saime kasutada ainult kolmveerand maneežist, sest ülejääud osapeal tegi Äpu kordel galoppi. Ja meid oli mingi 7 kes tegid galoppi ja nii väike oli see ruum :S ja vb sellepärast ta kah lähmerdas.. siis tegime teistpidi ja lõpuks saime terve maneeži endale. siis ta oli juba normaalne, sain isegi enda alla ta jooksma :) siis tegime nats traavi ja kõik. Kabjad puhtaks,boksi ja tekk selga. Siis ma tsillisin niisama igalpool. Olin Kristjanil seltsiks, Anxu ja Ege juures tolknesin ja käisin ka Eku ja Raili juures( nad olid hotelli kõrvla pm). Siis olin veel veits tallis ja tulin tulema.
Aga nagu aru saite, siis täna ei olnud minu päev :S Loodan, et homme on parem.

Sunday, February 22, 2009

üht,teist ja kolmandat ka.

Heipa,
Täna suusatasin talli :) kella 9-saks jõudsin kohale.Tegin bokse.Vedelesin natukene. Siis aitsin trenniks Meloodia ja Fanta valmis panna. Kui olid valmis läksime trenni. Kordetasine Meloodiat. Mingi peaaegu 45 minutit ja siis sain sooja minna. Prr, maneežis kohapeal seistes oli külm. Siis hakkas meie trenn. Olin Ramsesega. Soojendus traavis oli ta krampis, ei tea miks, vb tuule pärast mis maneeži uksi liigutas...selle tulemusena oli ta eest kah kange. :/ , siis käisme sammu. Peale seda oli ta vist harjunud nende liikuvate ustega, tegime täisistakus traavi.Keskliine , volte,poolvolte,diagonaale . Üldiselt olin rahul. Väljaarvatud see, et voldil tahtis kiirustada, üle üldse oli tal täna palju kiirustamist. Siis tegime keskmist traavi, supper oli see :) Siis tuli galoppi harjutused. Kõigepealt , kõige lihtsam. sõitsime pool ringi galoppi siis otsa ukse juures traavi B peatus traavis edasi ja teise ukse juures galopp.Siis tegime diagonaale, diagonaali otsas läbi traavi jalavahetus. Ja siis serpatiin, 4 aasaga oli. Keskliinile jõudes pidime juba traavi tegema ja siis seal jalavahetus. :) Mulle meeldis. Ramses ei kiirustanud, ei lähmerdanud, vaid just tasa ja targu (y). Peale seda ilma jalusteta kergentatud traav. Samm. jalutasime maha ja hobused boxi. Ise läksime Sikuga vedelema/sööma .;) Hea oli soojas istuda. Käisin Hestiga kah. Ta oli pärishea. AGA, tal oli vaja tõmmelda ka ikka :S ja kogu ilusa ära rikkuda. :( Tegin ühte pidi ja teistpidi, ja siis tema ka boksi. Kuna puud olid otsa saanud tõime Sikuga puid kah, :) Ja siis pm tulingi ära. :)

Saturday, February 21, 2009

Pöörane maastik .;)

Hei ;)
Täna jõudsin talli väga vara, aga mulle meeldibki vara tallis olla . Kellaaeg oli 8.30 ;) Istusin riietus ruumis, mingi aeg tuli Egle ka. Siis istusin veel ja siis pakkus Manx, et kas ma tahaksin kell 11 maastikule. Siiis ma läksingi. Fantaga.Puhastasin ära, siis käisime vahepeal natukeseks maneeži ääri sisse viskamas, tulime tagasi ja panime valmis. Läksime välja, siis selga ja metsa poole . õõh, ta oli vääga imelik täna, eest kange ja säärele ei reageerinud. Seeselleks,tegime traavi, kui hakkasime galoppi tegema, läksid Alba ja Games pööraseks, Alba viskas tüdruku alla ja ise pani jooksu, õnneks kaugele ei julgenud minna ja saime kätte ta. Igaljuhul väike tüdruk ei tahtnud enam ise minna, läksin siis ise ( loll olin et paksudepükstega, mis olid libedad :D ) tegime galoppi kõik oli normaalne, senikaua kui Games lollitama hakkas ja siis arvas Alba ka et peaks tembutama hakkama, hüppas kuidagi naljakalt kõrvale ja lõi tagant üles ja mina olin ilusti maas.Siis ta JÄLLE jooksis ja ei andnud kätte, aga mina sellel ajal võtsin oma paksudpüksid jalast ära ja andsin Sikule. pealeseda sain tänu Manxi antud leivatükile ta kätte tagasi ronisin selga. Ja kui järgmises puki tegi, siis enam mind alla ei saanud ;) njh, läksime edasi ja siis tuli Eurol lollitamis tuju, lõi tagant üles ja Siku oli maas :D ja pärast veel edasi läks Games lolliks ja viskas ka tüdruku maha. :D Igaljuhul pöörane maastik oli ;) Peale maastiku andsime hobused üle ja tõime Sikuga 4 kärutäit blokke. Siis tegime boksid ja viskasime maneeži ääred sisse. :) Käisin Hestiga ka, tegin traavi ja sammu . Hästi kuulas tegelikult täna häälkäsklusi, tema oli tubli (y) ma niiväga looodan, et tal läheb paremaks juba.. Aa ja mis oli eriti hea see, et ta parem esimene jalg ei olnud enam soe/kuum :) Hestiga käidud siis lamasin natuke ja aitasin Kristjanil müüri laduda vms. ;) tõin hobused tuppa ja siis tulingi tulema, kell oli mingi pool seitse läbi . ;)

Friday, February 20, 2009

Video.

Lohe.

Uimane kana . :D

Nagu pealkiri ütleb, siis ma olen uimane kana. :D ma ei viitis viimasel ajal üldse trennidest rääkida, ega mul polegi midagi suur siin rääkida.. suhteliselt samad trennid on alati.
Põhiliselt olen käinud Ramsese ja Lohega sõitmas, mõni trenn ka Albatrossiga. ;) 1 veebruar sõitsin esimest korda Ramsesega ( suvel kunagi kasemetsas olen ka sõitnud ) ja nüüd olengi pühapäeval sõitnud temaga ja teisipäeviti hüpanud temaga.
Igaljuhul räägin siis sellest teisipäevast( 17.02.2009)
Jõudsin talli enne 3-me tegin boksid ja siis aitasin Kristjanil mässata niiöelda Ehitamisel :D siis oli kell nii palju et pidime puhastama hakkama ja siis trenni. Soojendus traav oli mõnus.. reageeris hästi säärele ja pikendas ka hästi :) meeldis. Galopp-oli mõnus ja rahulik. Ja siis hakkasime hüppama. Alguses tulime traavis, lattaeda vms. :D see tuli päris kenasti välja, siis sama asi galopis. See tuli ka kenasti välja. ;) Ja siis pärast tulime veel okserit . mm, mitte nii hea :S päris mitu korda läks samm liiga alla ja siis teinekord läks liiga kaugelt, mõned korrad olin ka endaga rahul, Ramses oli muidu väga tubli (y).

Reede(20.02.2009)
mm, täna oli tore päev. Ekul on sünnipäev, PALJU ÕNNNE ! :)
. Igaljuhul tallis olime enne kolme, siis tuli eku, andsime kingi ja üritasime natuke laulda ka :D siis sõime ja tegin boksid ära, vedelesin natuke ja läksime sõitma.. Kummaline, täna oli mu Euro tuju :D ja siis läksingi temaga. Tglt ta traav oli tema kohta üpris hea juba (y) natuke viskas vahepeal , aga elab üle. Mässasin täna rohkem peatuste ja suuremate volitidega. Ta vahepeal ikka voldil kangutab välja :S aga pole hullu. Siis tegime mingit lati harjutust. Oi juudasmilline samm tal lati ületades tuleb :D aga tglt siis ta jooksis juba päris ilusti. ;) aga nagu ma ütlesin surusin ma rõhku peatustele JA voldile . Siis me tegime galopis sama asja. ;) Ühe voldi peal olid kaks lati ja teiselpool oli okserist tehtud koridor, kust pidi läbi sõitma. Vasakut pidi oli suht katastroofiline, tulin ainult 1 korra koridorsit läbi ( riskisin oma põlvega ;D ) Aga jah , suri välja vasakuti pidi, paremat pidi oli parem. (y) tegin koridori mingi 4 korda läbi ja üle lattite oli ka norm, mis muud ikka temalt nõuda. Ja siis tegime ilma jalusteta kergentatud traavi. Trenni lõpus vaatasin Eurot ta oli pm üleni märg wow. :D ja siis andsin ta üle järgmisele inimesele ( mingi väike tüdruk oli) ja siis tõin hobused sisse ja tulin tulema :)

Eks homme üritan ka kirjutada ja üldse üritan rohkem . ;)
TSAU.

Wednesday, January 28, 2009

Teisipäev 27.01.2009

Talli jõudsin enne 3-me jälle ;) tegin boksid. Täna läksime mina Albaga, Anx Gammuga ja Siku Musaga. Tegime soojendus traavi, siis galoppi ja hakkasime hüppama lattaeda, mõlemast pöördest( mis oli meie jaoks uus asi ). See läks hästi. Siis hakkasime hüppama okserit( minu esimene ;) ). Esimese okseri juures Alba kahtles ;) aga saime ilusti üle. Paar korda hüppasin üle okseri ja siis Kristjan tahtis, et ma hüppaksin kõrgemat lattaeda ka otsa ( oli umbes 90. minu rekord (a) :) ) . Esimesed 3 kord ajas maha. Ja ma pidin koguaeg peale lattaia hüpamist ( mille ta maha ajas ) kohe uuesti okseri ja selle hüppama, Nii 3 korda. Võtis päris võhmale. Siis 4 korraga ma enam okserit ei tulnud ja enne lattaeda andsin stekk ja hüppas jumala ilust. Siis pidin veel ühekorra tulema ja siis ta hüppas ka ilusti :). Pärast seda pani Kristjan meile mingi 40-50 lattaia. alguses pidime tuleme üle ilma jalusteta. Lahe olii ;) ja Alba hüppase sedagi ilusa varuga :D Siis pidime ka ratsmed käesti viskama ja lennukit tegema,. see oli ka lahe . Aga viimase hüppe pealt ta kooberdas sealt üle ja siis ma pidin uuesti tuleme, Siis ta hakkas täiega paremasse nurka kiskuma ja hüppas suht posti lähedalt, Kristjan pani kõrgemale, et ta oma jalgu tõstaks koguaeg tiris ikka paremale. Aga siis seisis Kristjan ühele poole ja Sille teiselepoole ja siis tuli see hüppe ilus :) Ja siis läksime ilma jalusteta kergentatud traavi tegema, natuke pidime tegema poolistakut kah. Vot ;) selline põnev hüppekas meil oligi :D

Sunday, January 25, 2009

Mõningad trennid.

Sorry, et vahepealt ei kirjutanud . Enda laiskusest, igaljuhul selle aja sees olen käinud 5 kord trennis. Õõh mind küll. Eks siis täna tuleb natukene pikem jutt kui muidu ;)





Esmaspäeval : Jõudsin talli jälle enne 3-me. Tegin kärmelt boksid ära . Istusin riietusruumis ja siis tuli Anx ja siis ma läksin talle seltsi kui tema bokse tegi. Siis mõtlesime, et võiks küsida kas kellegagi sõitma saab minna. ( mina oleks Lohega nagunii läinud ) Aga Anxul ei olnud kedagi kellega minna, siis Manx pakus Anxule Maxi. Anx pidi Kristjani käest küsima. Küsisi ära ja võiski. No siis tõime oma elukad sisse väljast ja hakkasime puhastama. Kui oli puhastatud varustus selga ja maneeži. Kõik oli täitsa hea , kuni traavini . Max hakkas Anxul lollitama ja peps sees pool jooksma :S peaga vehkima ( muidugi loomulik ka , kui hobune üle pika aja trenni sai ). Ma pakusin Anxule, et vahetame ära. Alguses ta ei tahtnud, kuid pärast oli nõus. Nii siis olin mina Maxi seljas. Alguses ka tõmbles oma peaga, aga oma pepsi enam sissi ei ajanud. Njh, siis tegime 3 aasaga kaheksat, Max sipas ja päris raske oli täisistakut teha, aga see selleks , ma ei pühenudud sellele, et ma täisistakut teha saaksin, vaid pigem, et Max paremini jookseks ja käituks. Selle harjutuse lõpu poole oli ta juba täitsa sõidetav, täisistakut sai teha ja ta jooksis ise ka rahulikumalt. Käisime sammu ja hakkasime galoppi tegema. Maxil on mõnus galopp. Selline pehme ja rahlulik. Mulle meeldis. Aga eks ta natukene lollitas ka galoppis. :D Igaljuhul Manx kiitis mind :) . Peale sõitmist Max boksi ja tekk selga ja siis tulimegi tulema tallist.


Teisipäev :
Tallis olin juba enne 3 .( Jälle :D pmts algus on sama). Tegin boksid ära ja uurisn kellega trenni. Samad hobused väljaarvatud signel , tema tuli see kord Euroga. Hüppasime ka natukene. Vähem kui tavaliselt teisipäeviti , aga vahet pole. Kristjan pani meile lõpus paar hüpet kõrgemale ka. Alba oli üli tubli, AGA mina :S:S:S mina kui ei mõelnud sellel, et peale hüpet ka sõita, siis vajusin ära :S:S:s vihkan ennast sellepärast... eks ma uuel teisipäeval üritan sellest nõmedast kombest lahti saada.. aga noh, ma ei mäletagi rohkem selle trenni kohta :D

Reede:
Algus on sama, kell 3 tallis, siis tegin bokse . Vedasime Anxuga alla majja puid. Peale seda tormasime talli ja siis trenni. Tegime lahedat harjutust , Alba isegi painutas ennast ilusti :) (y) Natukene vahest tahtis kiirustada, aga mina olengi selleks seal seljas, et seda kontrollida ja teda tagasi hoida :D tegime selle sama harjutuse galoppis ka . Kukkus täitsa kenasti välja. Siis tegime veel mingi harjutuse ( kahjuks ei mäleta täpselt kuidas .. Haugi mälu ) ja peale seda tegime mõlemat pidi 4 ringi järjest galoppi . Ühtepidi poolistakut ja teistpidi ilma jalusteta . Vot. Ja siis tuli teine trenn. Ja vot teile nalja, ei läinudki koju. Raili juurde läksin hoopis :) Aga jõudsime veel enne seda poes käia . Mina, Raili ja Sille . Lõbus oli . Jalad olid ka märjad :D aga elab üle. Sillega saime ka koos hanges käidud :D Fun oli . Siis läksime talli tagasi ja natukese ajapärast tuligi Raili ema ;)

Laupäev : Jõudsin talli mingi enne 11 natukene ;) Lükkasin all maja eest lund , peale seda kappasin talli, vahetasin riided ja teind boksid, siis mõtlesin, et läheks Lohega kiirele trennile. tõin ta ära, puhastasin, varustus selga. Jõudsin maneeži just 11 trenni lõppu. Käisin sammu natukene (pmts tegin ise mis tahtsin, sest mul oli kiire ja Manx tegeles trenni inimestega) . Siis tegin traavi ühte pidi ja teist pidi . Natuke nikerdasin täisistakus mingit harjutust. Lohe oli sellele päeval nii kõva suust ;/ aga sellepärast natuke painutasin ühtepidi ja teistpidi. Alla tuli ilusti. ;) vb oli sellepärast suust kõva, et ta kartis mingit nurka, passis seal ja oli krampis. Traavisin ära, hakkasin galoppi tegema, traavis tõstes oli ta jälle krampis :S ja sikutas eest :( Aga siis proovisin sammust. Vot siis oli mõnus :) jooksis ilusti ja suust oli mõnus kontakt . Tegin mõlemat pidi ja siis võtsin varustuse ja Lohele tekk selga. Õue ta kohe ei läinud , oli veits märg ja väljas oli tuul . Ja peale seda läksime Siku ja Egega toimetama.

Pühapäev:
Tallis olin mingi 10.45. Läksime Signe ja Egega maneezi appi. Mina kordetasin Fantat ja Ege Games. Fantaga oli kerge sain ta pmts kohe lahti lasta ja ta sai suure ringipeal ise hakkama ( tüdruk kes temaga sõitis ). Siis filmisin Raili ema, kui ta galoppi tegi ja siis järsku oligi meie trenn. Ronisin selga ja sammu. Samm oli hea. Traav .. mmm. suhteliselt, aga ei tea mis tal oli igaljuhul kui ümber tünni volti tegin hakkas ta streikima jäi seisma :S siis ma tegingi seal nii kaua volti kui ta lõpuks läks normaalselt ja ei jäänud seisma. Igaljuhul harjutus oli poolistakus . Tegime E-st pool kaare(poolkaare tegime parematpidi) siis jõusime selle poolkaarega keskliinile ja natuke maad edasi tuli 4 latti. Kui hakkasime jõudma otsa ukseni pidime minema vasakule ja siis B-st tulime keskliinile ja sealt jälle üle lattide ja siis jälle paremale. Pööre oli suhteliselt väike , aga saime hakkama. Ja galoppis ka nii paar korda. Pööre tuli mõnikord hästi mõnikord jälle natuke liiga suuur. Siis tegime suure ringi peal ka . Ilma jalusteta üle lati, 3 sammu pidi enne lugema, see oli igakord hea, vv see kui ma lugemisega puuuse panin ja see, et Alba ära tassis.. siis Kristjan ütles, et teeksin voldi, et läbi painde teda rahulikumaks saada. Ja õnneks see toimiski. Peale trenni tegin boksid ja siis läksime natuke koristama . Tulime tagasi talli ja siis tegin hobustest pilte panen mõne siia ka. Ja siis läksingi koju :)












Lohe ja Traxu










Games