BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Monday, April 20, 2009

Trenn.

olgu,eilse trenni kohta ei tahtnud midagi kirjutada, sest see läks totaalselt aia taha :/ mingi aeg rääkisin ekuga ja ta andis nõu mida teha jne. niisiis täna läksingi sõitma. 5-st siis manxil trenni ei olnud enam. olks,sammu natuke õrna ratsmega, natuke peatusi ja siis hakkasin traavi, proovisn just rohkem igast takistuste ümber tiirutada, võimalikult vähe rajal. igaljuhul oli ühe okseri all sinine mingi suur värk ja sellest mööduda normaalset oli võimatu. selle okseri juures ma pm sõitsin külg ees. njh, natuke pusisin sammus,et teda sinna lähedale saada,olgu läks,aga pärast uuesti möödudes ikka samamoodi,see siis jäigi sinna paika.. õnneks täna ta oma pead kuklasse ei visanud, oli selline stapiilne. siis käisin vahepeal sammu lasin ratsme suhteliselt pikaks ja ta kohe sirutas. ja siis tegin täisistakut, volte ja jälle seespool jne. tglt päris hea oli võrreldes eilsega siis oli lausa kohutavalt hea.aga sellest sinisest asjast ikka üle ei saanud, nii kui seda nägi läks juba eest natuke kramplikuks. olgu see selleks, üritasin just säärtega seda sigri-migrit sõita. noooo.. enam-vähem õnnestus, siis natuke sammu ja galopp.. panin nitsa lati kah, võino see oli maneezi juba. ei käinud sellest koguaeg üle. vasakut pidi käisin rohkem.. tegin ainult volte, siis keskmist, siiis ülemnekuid,siis üle lati ja täitsa hea oli.. paremat pidi tegin pm samu asju.. aaa, tegin galopis igasuguseid järske pöördeid ja üritasin välimisega rohkem.. maitea,minu arust kukkus hästi välja..kahjuks on raske neid pöördeid seletada,sest te ei tea ju kuidas maneezis takistused on . eks ma siis umbes kirjeldan. sõitsin vasakust jalast , kui jõudsin maneezi otsani( seal oli A täht)sõitsin sellest mööda ja siis okseri ja tünnide vahel max vahe oli vist 1m. sealt edasi läksin üle nitsa lati mis oli B poolel suhteliselt raja kõrval, siis sellest üle ja korraks rajale mingi M tähest eemal oli lattaed tegin nagu pool voldi ümber selle lattaia ja siis jälle üle nitsa lati, aga seekord oli see nitsa latt natukene viltu, aga ta oli ikkagi teise kõrval. vot kindlasti oli väääga segane,aga ma üritasin. :d

Kui aus olla,siis olid mul vahepeal loobumis mõtted.. sellest, et Termuga edasi sõita..lihtsal nii raske oli saada normaalsemaks, nüüd on natuke parem, AGA ma ei kujuta ette kui raske on Ekul sõita peale seda kui mina olen sõitnud.. :S see oleks talle nagu jälle otsast alustamine.. eriti peale pühapeävast trenni ma mõtlesin sellest, aga ma ei tea .. kas punnida edasi ja üritada, või alla anda.. ausaltöeldes peale Alba lugu oli ka ratsutamis isu otsas,kuigi ma tean, et ei suuda ka ilma selleta .. hobused- nad on lihtsalt maailma parimad loomad,nad on sõbrad,truud ja ilma nendeta ei saa ju enam, ega taha ka . ma olen kindel, et kõik hobuseinimesed arvavad nii .. ratsutamine- see on lihtsalt osa sellest mida saad hobusega koos teha,sealt tekib usaldus,seal tekivad suhted, see kõik on lihtsalt niiiiii hea, miks peakski keegi tahtma sellest loobuda,kuigi sellised mõttet käisid mul läbi. ;(

2 kommentaari:

Ege said...

Minu arust tuleb sul päris hästi juba välja, ki arvestada sellega, kui kaua sa oled sõitnud tunnikatega ja nendega nii harjunud ja kui nüüd saad nii head hobusega sõita, siis loogiline, et kõik ei tule nii hästi veel välja. Vähemalt hea, et Eku, kes seda hobust niii hästi lihtsalt tunneb, sulle nõu annab. Ratsutamist ja hobuseid küll ära sellepärast jäta. Sa oled Termuga vähe sõitnud ju. Kujutaksid ise ette, et peale kooli koju tuled? :D Mina küll ei kujuta :D

Evely said...

njh. jah, eku on abiks olnud. No ma ka ei kujuta, aga mis mõttega ma hobust rikun?! no täna hüpekas ka ei edenenud üldse :S ja kui vastik oli mul,sest eku vaatas ja nägi kui sitasti mul ikka läheb :S