täna koolis ei käinud, hommikul oli väike palavik,aga päeva peale läks üle. Niisiis saingi ikkagi minna talli,yess. Jõudsin siis enne kolme. Tegin boksid, vedelesin. Neljast käisin Hestiga, manxil tuli mõte, et võiks hakata seljas sammu tegema.Niisiis tegingi,puhastasin ära. Tõin sadula/valjad panin valmis. Enne selga minemist kordetasin ka ette. Mõnus oli, kuulas ilusti, jooksis energiliselt. Tegin ühtpidi ja teistpidi ja siis ronisin selga. Niii harjumatu oli olla tema seljas, aga samas ka hea ,kuidagi kodune :D. Tegin üleminekuid, keskmisse sammu ja tavalisse, peatusi,serpatiine,volte, diagonaale. Algul oli tuim sääre peale... siis tõin steki ja hakkas juba ise enesest rohkem liigutama ennast. Tegin seda kõik kokku umbes 30 minutit ja siis kabjad puhtaks ja boksi. Peale seda tõin Gamesi ära( täna käisin temaga),puhastasin,panin valmis ja peale seda maneeži... õh, jubejube mis nüüd tulema hakkab.Sammus kord kiirustas ja siis munes :S . Soojendus traav oli mõnus,ühtlase tempoga. Ta kuidagi kangutas eest täna :S Aga suur viga oli see,et ma ei andnud järgi. oleks pidanud natuke pehmemaks andma...aga siis oleks tal jälle olnud nii pikk ratsmekontakt , ah ma ei tea ka .. kui traav oli tehtud, tegime sammu ja siis iga takistuse ümber tegime voldi( täisistakus). suht puusse läks :s kiirustas ja selle tulemusena ajas kuiagi pepu välja :S üldse oli kuidagi kahtlane. Galopis oli sama harjutus. Siis kah kiirustas :S voldid tulid kuidagi väiksed..Sirgepeal sain suhteliselt rahulikuks,aga kui tuli kurv või volt hakkas kiirustama. Ja siis ma läksin natuke liiga tugevaks oma käega( sorry :$ ). Lõpuks tegingi ainult voldi peal galoppi, siis sain ta normaalselt kontrolli alla, tuli isegi natuke ratsmesse.( kuigi see ei ole üldse oluline ). Siis tegin ühe voldi, see tuli suht viis, siis lõpetasingi ära.peale galoppi ilma jalusteta kergentatud traav. Games läks märjaks..Panin ta siis boksi, andsin leiva ampsu ja läksin Sikuga puid viima alla majja. Peale puude viimist tagasi talli, vahetasin riided ja siis koju.
Kõik on uus detsembrikuus
6 years ago

0 kommentaari:
Post a Comment