hei, täna ei olnudki midagi erilist.. sõitma ei tahtnud ise minna, aga puhastasin Alegro ja Paija ära, et saada natuke neile ilusamat välimust.. Alegro on tglt ilus, rohkem tuleb vaeva näha Paijaga.. Kristjan ütles,et ma võtaks selle igapäev enda peale. aga eks näis kuidas jõuab... ehitasime natuke,tegin boksid, vaatasin trenne ja nii see aeg läkski.. homme peaks hüppama,aga ei tea veel kellega.
Monday, March 30, 2009
Sunday, March 29, 2009
Väike VarsaTüdruk,trennid ja muuu.
ULLAL TULI TÄNA VARSAKE.. ON MÄRA JA HÄSTIHÄSTI ARMAS. :D
Nii ja tänasest päevast..
tallis olin uue kella järgi 8. jõudsin talli ütles Kristjan, et ullal on vars. ma ei uskunud,sest ta on suht pikalt sellega nalja teinud.. aga näete oligi. :) siis käisin väikseid loomi söötmas. tegin boxid, olin trennis abis ja siis tuli meie trenn. käisin Termuga. puhastasin,panin valmis ja läksin maneezi.sammus oli suhteliselt energiline ja passis nurki. tegin peatusi,volte,välimist-ja sisemispainet hea oli. siis hakkasime tegema traavi.. natuke tormas.. voldil ka tahtis.. ja kurvides. aga õnneks sain normaalseks ja ühtlast tempot suutsin ka hoida.. vahel lihtsal kipun keerama voldile ratsmest ( sorry, termu.) aga ma ei saa midagi parata, olen niii harjunud, aga eks ma ka harjun ümber.. vaikselt..käisime sammu. siis hakkasime tegema täiistakut ilma jalusteta... ise pidime mõtlema mida teeme jnejne. ma tegin keskliine,volte,serpatiine,diagonaale. kõik tulid suhteliselt hästi, kuid lõpupoole jalad hakkasid väisima ja enam säärega nii palju voldil kaasa ei aidanud..siis jälle samm ja galopp. miskipärast meeldib mulle tema vasakutpidi galopp rohkem,mugavam. tegin galopis volte ja keskmist. voldid tulid nii ja naa, tahtis kiirustada, keskmist alguses ei saanud nii kiirestu kui vaja, ta tegi mingi kolm galopi fuleed ja siis hakkas pikendama alles.. proovisin uuesti ja siis tuli paremini.. ja peale seda ilma jalusteta kergentatud traav.. peale seda tsillasin niisama, pühkisin talli esist,käisime poes, siis tulid mingid soomlased Hutusega, vaatasid tema hobuseid,sõitisd kah, aga ei tea kas ostavad või mittte. kui nad ära läksid läksin sooja ruumi. vedelesime seal sillega mingi aeg. tuli jututeemaks lohe liikutamine,et kas jooksutaks.. kuigi me kumbki ei tahtnud manxil küsida...sille ise läks falsuga.. no siis tuli parem mõte, et teen ka kerge trenn lohega, seltsissegasem. tõin ta ära puhastasin,eriti palju karvu ei tulnudki. panin varustuse selga ja maneezi kell oli siis mingi pool 6 . naljaks oli kahekesi olla tallis( teised olid võistlustel.) tegin üheringi lihtsalt sammu, tempo oli kiire nagu talle omane,aga ei hakanud eest tagasi ka võtma, siis traav, alguses kiirustas, ei tahtnud kuidagi rahulik olla jnejne.tegin lihtsalt suure ringi peal traavi mingi 4 ringi ühtpidi ja siis teistpidi kah. ei hakanud volte tegema, ikkagi seisis nädala ju(sai vaksiini) siis korraks tõmbas hinge,mina kah..( enne ratsutamist ei tasu süüa kummikomme ja krõpsu.)siis tegin täisistakut. suht hästi rahulikuks sai. heahea. tegin volte, keskliine, siis mingiaeg olingi ainult voldil ja siis suureringi peal ja rajast sees pool. töötas täna päris hästi kaasa.. galopis päris nii hea ei olnud.. tiris koguaeg ära ja tahtis kiirustada.. tagasi kah tulla ei tahtnud.. siis sõitsingi maneezi otsa,kuni sein tuli vastu ja ta seisma jäi. paar korda pidin nii tegema ja siis sai kah normaalseks... kui te mõtlete et ma olen imelik ja ei võta tagasi jnejne, siis tglt võtsin,aga ei tahtnud võtta liiiga palju.siis tegin lõputraavi. ja nagu olen harjunud,sest nii on õpetatud, lasin ratsmed täitsa lõdvaks..kuigi sille pärast seletas ja värki, ta on täiega palju õppinud Mikult ja mis on muidugi heaa. :) sest tema saab mind oma teadmisetga aidata :) peale sõitmist tõime tekid ja jätsime nad omapead maneezi, varustuse viisime ära, lohe valtrapi panin pessu. mingipäev tahaks varustust ka puhastada.:) siis söötsime väiksed loomad, tegin Eku boxid ära, sest kes teab kui kaua tal seal võistlustel minna võib. võtsin lohe maneezist tekk ka seljast ja pm tulingi tulema..
NB!natuke pikem blogi nüüd . :)
Lisas Evely at Sunday, March 29, 2009 1 kommentaari
Saturday, March 28, 2009
Friday, March 27, 2009
tublitubli poisu. :)
tänane trenn poisuga oli nii heaa. :) juba algus sammu ajal oli nii supper luks ja ta isegi tuli alla ja vb ka lõdvestas ennast. niiii niii hea lihtsalt. traavis ,mmmmm.. joosksis ka ilusti all, ta oli nii tubli poiss, kui tegin painde vahetust siis ei ajanud oma kukalt püsti vaid säilitas oma olemise..tegin ka voldil välimist painet, algul ei saanud aru mis ma tahan. võtsin siis steki välimisse kätte ja natuke koputasin ja läks ilusti välimisse paindesse ja tuli kohe ilusti alla .:) ta oli nii tulbi ja ma kiitsin teda ohtralt.. yai! :) galopsi nii lõdvestatud ei olnud aga päris kukla ka ei jooksnud.. sirgepeal natuke tahtis ajada aga siis võtsin välimist painet ja siis jälle sisemist ja ta täitsa hästi mõistis mida ma nõuan.. niiiiiiiiiiiiiii tubli oli ta ikka. :) oli suht higine peale seda kõike jalutasin maha nunnutasin ja patsutasin siis panin ta boksi.. ta on nii lahe sell :) siis olin pm niiisama. vaatasin trenni jne.
Lisas Evely at Friday, March 27, 2009 0 kommentaari
Wednesday, March 25, 2009
hüppekas
täna olin tallis poole 4-jast.mitte kedagi polnud talli vahel, siis läksin vaatasin maneezi.. ja kes seal olid.. Mikk,Sille ja Kristjan. tegid vabakaid Arabellale hetkel..kahju et nii hilja jõudsin, sest nad tegid veel Alegrole,Paijale,Trossile,Donxule ja Arabellale..arabellat nägin, häsi hüppab.. peale seda vahetasin riided,tõin Muusika( singele) ja endale Termu tuppa. muusika ajas jubedalt karva :s. sain mingi suuure karva hunniku ja siis läksin termu juurde. puhastasin,ta oli nii armas, kui tahtsin otsaesis puhastada hakkas tema naerma. :D kui ta oli puhas, varustus selga. selleks ajaks oli Eku ka juba tallis ja ta andis mulle klapigavöö. maneezis selga ja sammu. suht nii ja naa oli. traavis natuke minuarust alguses magas,pärast jälle läks liiga kiireks. galopp oli normaalne( minu arust) ja traavi hüpped meeldisid mulle, õnneks ei jäänud maha :) ja galopis kah, ei tea kui kõrget hüpasime,eriti mitte kõrget äkki mingi 70cm ?! aa ja me hüppasime ka nagu vabaka rajal, ainult juhtisime ise jnejne.. siis olin kuueses trennis abis ja peale seda käisin söötsin väiksed loomad ära . ja Raili hea inimene filmis meie hüppamist,ehk saan kunagi mingi video,siis topin siia kah, aga olgu siis
Tsao.
Lisas Evely at Wednesday, March 25, 2009 0 kommentaari
Tuesday, March 24, 2009
Raske
Eile käisin torssuga sõitmas, hästi hea oli, energlinine, vb sellepärast et oli üksi, kuulas mind üli hästi kogutähele panud oli minul vist. galopp oli ka üli hea, lihtsalt nii supper tubli poiss olii mul. eriti pikemalt ei viitsi kirjutada... täna tegime pilte ja puhastasime neid
nende seas olid : Paija(uus,kes eile tuli), Alegro(kah uus),Fanta,Games,Euro,Hesti:'(,Arabella,Dongeretta ja Albatrossssu :'( Mikk sõitis Albatrossiga.. hästi ilusti jooksis ta.. ratsmes ja üldse oli ilusss...
Lisas Evely at Tuesday, March 24, 2009 0 kommentaari
Sunday, March 22, 2009
püühapäev.:)
täna jõudsin talli pool 11. siis vahetasin riided ja läksin gamesi puhastama. puhastasin õues,kuna täna oli metsikult ilus ilm :) kui sai puhtaks küüritud,siis varustus selga ja maneezi. samm oli minu jaoks kuidagi väga imelik. olen harjunud suuure Albatrossiga. :) traav oli ka nii traavli moodi, tegime soojendus traavi ära, käisime sammu ja siis tegime kavaleti harjutuast. tuli sikasaka 6(vist) latti. /\/\/\ <-- just selliselt, siis oli mingi maa edasi ja tuli 2 latti vot nii. tegelikult lati harjutustes on Games suhteliselt hea,sest ta tõstab ilusti oma jalgu. tegime mõlemat pidi ja siis samm. galopp oli ka kuidagi teistsugune, Trossi oma palju parem.. igaljuhul galopis tulime ka üle ühe lati. päris normaalne oli, siis traav ja kõik. Ehitasime jälle, varsti varsti saab ka meie riietusruum valmis. ja siis tulingi tulema, mingi veerand 6 . :) homme on kah päris busy päev,kuna Kristjan läheb Lätti, siis annan trenni mina. ja ise lähen peale trenne sõitma vb jõuan ka ennem, oleneb kas kell 4 on trenn v mitte.
Lisas Evely at Sunday, March 22, 2009 0 kommentaari
Saturday, March 21, 2009
reede-laupäev
pole jõudnud kirjutada,sest alles nüüd sain korralikult arvuti taha..
Reedel olin tallis poole 9-sast.kui ma jõudsin olid hobused juba väljas ja mis ma näen, väike Albatross mängib ja joookseb ja pukitab koos Falsuga.. pole teda nii ammu niimoodi näinud. mul oli nii hea vaadata teda. tegin mingeid pilte kah,aga häid ei saanud, panen mingipäev, hetkel digikas tallis.siiis ehitasime Kristjaniga riietus ruumi.suhteliselt enamus aeg läks selle peale.kui ma tõin alba lõunal kaerale siis ta oli nii kurb,arvas vist et läheb sõitma..igaljuhul õhtu poole käisime sõitmas.mingi 5 aeg. ma olin meloodiaga,albatross puhkas täna. meloodia oli nii ja naa. sain talt mingi 20 pukki vist?! sest nii kui ta ei liikunud sai stekki ja siis talle see vist ei meeldinud..siis ehitasime veel ja koju jõudsin tallist kuskil pool 11.
ja eile ei olnud ka midagi suurt.tallis olin kella 8-sast.ehitasime jälle,tegin boksid ära.mingiaeg proovisid Egle ja Kristjan Fallyt treikusse saada, mingi pusimise peale sai kah, aga selleks ei läinud nagu üldse palju aega :O siis ehitasime veel :D ja tulin Raili juurde,mingi pool9 -sast.
Lisas Evely at Saturday, March 21, 2009 0 kommentaari
Thursday, March 19, 2009
Tubli poiss.
Kahest päevast siis rääkida, räägin lühidalt, siis ei tüüta teid ära. ;)
kolmapäev.
tallis olin natuke hiljem kui tavaliselt poole 10-st kuskil. tegin boxid ära,siis sain teada,et täna trennis kah. imelik ise nagu ei mäletanud sellest mitte midagi. Igaljuhul olin Albaga(l).Ta oli nii supper nunnu.sammus oli kohe hea, ratsme kontakti kohe ei võtnud,lasin natuke sirutada jnejne. pärast poole natuke võtsin ja sääre tööd tegin ka rohkem. sain ta juba allapoole,kukal ei olnud enam püsti(y).traavis kah,liikus häästi energiliselt ja voldile sain peaaegu ilma ratsmeta . :)tegime mingit harjutust kah, aga seda oli lihtsalt võimatu teha, sest noh, mõned lihtsalt käisid sammus seda ja olid niisama ees. nii palju kui teha sai läks kõik hästi.siis käisime sammu ja siis tuli galopp. mm,kui hea ja pehme ja mõnus. rahulik ja nii tubli. sain ainult ühe korra puki ka. voldi peal andsin natuke stekki,et tagumikuga ka paremini tööle hakaks, aga talle vist ei meeldinud siis. peale seda tegime traavi, poiss oli nii märg. jalutasin suhteliselt pikalt teda maha, siis viisin boxi, panin teki ka selga, natuke heina viskasin ka talle ette. Siis möllasin veel tallis ja õhtul läksime kambaga bowlingusse. Lahe oli tegelikult. ja õhtul vaatasime hobu lausujat..
Täna.
Tallis olin enne 8, sest ega hotellist eriti palju maad talli pole. :) Nii hea on vara tallis olla. Toimetasime ringi jnejne. siis mingiaeg mängisin Sille läpakaga simsi. Käisime poes ja siis võisime Sikuga sõitma minna kahekesi. :) Mina läksin MUIDUGI poisiga ja siku musaga. täna oli ta ka supper tubli. samm ja traav olid energilised( ei tea kas 3 toobi täit kaera mõjub?!). traav oli ühtlane ja voldid/ringid olid ka head. Siis tegin mingit lati harjutust 2 latiga, heas kohas olid latid,mõlemast pöördest sai tulla. hästi mõnus oli sellepärast,et ei ajanud kukalt püsiti kui tegin painde vahetust. niiiiiniiiii heaa :) ja siis galopp. paremat pidi oli üli mõnus, sain ta hästi enda alla ja mulle meeldis ja vist talle kah :D tegin üleminekuid just rohkem, galopp siis traav/seis ja siis kohe galopp. hästii tuli välja parematpidi. vasakut pidi aga nii hästi ei tulnud, alguses ei tahtnud üldse tagasi tulla jnejne, siis proovisin läbi painde võtta tagasi, voldi peal näiteks. mõjus. siis pärast poole sain ka vasakut pidi nii. :) ta oli hästi tubli. pärast oli märg kah. jalutasin ka täna ilusti maha. ei taha ärbelda kuid,minuarust meil Trossuga on viimasel ajal hästi sujunud. tema nagu üli püüab ja on tubli, ja mina säilitan kainet mõistust :) lihtsalt nii palju positiivset on temas .:) Tegin täna pilte kah, aga arvan et siis ei viitsi panna. aaaa ja mis on kõige tähtsam, täna vaatasin Albata ja mida ma eriti ei näinud, olid tema ribid :) Yesss. ta hakkab juba kosuma nii hea. :) ja varsti peaksid Ulla ja Aani ka varssuma, üli lahe.
Lisas Evely at Thursday, March 19, 2009 5 kommentaari
Tuesday, March 17, 2009
hüppasime.
tallis olin juba enne poolt 9-sat. tuiasin ringi, käisin väikseid loomi söötmas, lihvisime laudu ja kui olid lihvitud hakkasime hobuseid valmis panema, kell oli siis pool 10 vast?! mina olin Albaga ja Siku Muusikaga. puhastamise ajal juba puges nii armsalt, siis ma natuke kudrutasin temaga seal.. panin oma sinise valtrapi mis oli tema seljas niiiiiiiii ilusss. :) poputasin teda ohtrasti. kui oli valmis läksime maneezi. alguses käisin lõdva ratsmega, siis võtsin natuke konktakti.liikus ka hästi. sai hommikul 3 toobi täit kaera .:) igaljuhul traavis oli mõlemat pidi mõnus energiline, ühtlane tempo oli nii ja naa.. siis tegime traavis latte. oii kuidas täna ka passis latte ja tõstis oma jallusid. ja siis galopis kah 2 latti. neid tuli ka ilusti, ta oli niii supper tublii juba algusest peale. hüppasime ainult suhteliselt madalat lattaeda. traavis ja galopis. traavis oli ka suhteliselt hea, galoppis olid mõned korrad pahad, aga ikkagi oli ta tubli. ja siis lõpus tulin tünne kah( tünnid olid otsa ukse juures suhteliselt, aga keskliinil) nii naljakas kui see ka poleks, siis oli tegelikult suhteliselt väike pööre. aga me Trossuga saime hakkama ja hüppas ka neid ilusti, mingit tõrget ei tulnud, passima ka ei jäänud. siis tulin ka paremast jalast lattaed(mis oli takistuspostite ukse juures) ja sealt kohe pööre ja jälle tünnid. siis aitaski, sest ta oli niiiiiiiiiiiiii tubli, pärast jalutasin maha nunnutasin ja poputasin teda veeel . boxis andsin palju head ja paremat, viskasin teki ka selga ja läksime ise toimetama. mingiaeg viskasin tema ka õue. täna sai ta ka lõuna ajal kaera (L) kui nii edasi siis saab ta ka paksuks. :) Hestiga praegu ei käi seljas, naudib õues olemist. ja ma ei tea, siis ei olegi vist enam midagi.
Lisas Evely at Tuesday, March 17, 2009 3 kommentaari
Monday, March 16, 2009
Yei.
tallis olin ma juba poole 9-sast. Kristjan ja Sille olid ka juba seal, igaljuhul Kristjan ehitas riietusruumi ja Sille läks sõitma. mina passisin niisama ja siis tegin boksid. Täna käisin sõitmas ka. Lohega ja Siku oli ka.olime kahekesi maneežis. panime muusika ja sõitsime. Siku oli Gammuga. igaljuhul pole mul nii pikka aega Lohega niiiii hea trenn olnud. Soojendus traavi ajal passis ja ei kuulanud mind eriti, aga seda ei teinud eriti pikalt ja siis käisin vaba ratsmega sammu suhteliselt pikalt ja kui hakkasin tegema täisistakut siis oli hoopis parem. otsis ise alla ja vapse rahulikult jooksis, niii heaa. tegin volte natukene, põhiliselt tegin nii : keskliini siis paremale F-ist diagonaal siis sealt kohe jälle keskliiin siis vasakule diagonaal ja siis jälle keskliin. sellepärast tegin seda, et Lohel on kombeks oma peput välja ajada. aga täna oli ta niii supper tubli, et selle lõpetasin ka kähku ära, et mitte seda rikkuda. muidugi paar korda ta ikka sikutas kah. siis käisin jälle sammu ja siis galopp. heahea, ei kiirustanud kuulas mind nii hästi, ei sikutand, voldil oli ka rahulik, vahel ta voldil hakkab kiirustama ja rabistama, tegin üht pidi ja teist pidi ja siis tegin galopis ka diagonaale läbi traavi jalavahetust. mõnus ühtlane oli täna, ei mingit rabistamist. SUPPER!olin vääga rahul temaga, ja siis aitaski, tegin vabaratsmega traavi ja jalutasin maha, siis viisn boksi ja tsillisin niisama ringi. mingi aeg käisin hobuseid ka pildistamas, panen mõne siia kah ikka . :) Koju läksin peale üheksat :)
Lisas Evely at Monday, March 16, 2009 0 kommentaari
Sunday, March 15, 2009
tavaline päevake.
Hei.
ei ole viitsinud kirjutada, olen trennis küll käinud, aga need on olnud tavaliselt, mõni asi on hästi läinud ja mõni jälle mitte. uus sadularuum hakkab kah juba valmis saama :) aga täna siis jõudsin talli pool 11. hakkasin boxi tegema kui Kristjan ütles et täna me lähme kella 11 trenni.. okei, arvasin alguses, et lähen Fantaga, tõin juba kaska ja tahtsin võta tema ämbri, kui siis Kristjan küsisi kas ma Maxi ei taha, ma ütlesin et mul vahet pole, siis ta ütles et läheksin Maxiga. okei. Max oli õues, võtsin nööri ja lippasin talle järele. kui tema oli sees viisin Äpu suurde karjamaale, sest muidu ta oleks üksi jäänud. siis kähku puhastama,kuna aega palju ei olnud enam. kui puhas varustus selga ja siis maneezi. tal on paha sadul, võinoh rihmad käivad nii kõvasti :s kui tahtsin ronida selga, siis tema hakkas minu poole vajuma ja nii suht kaua,kuni tuli Kristjan hoidma, sain selga ja sammu. sammus ei olnud midagi, kuigi kiirustas natuke.. siis hakkasime traavi, alguses kiskus eest ja tahtsi täiega kiirustada( mis on loomulik,kui hobune enamus päevadest karjamaal vedeleb.) õnneks oli teda kerge kontrolli all hoida. ainult ta ise hakkas ratset tõmbama,aga ma ei andnud järgi ja siis jäi mulje nagu ma hullult kisuks eest :( see selleks. suht lollitas ka kui volti tegin.. peale seda oli täisistak, suhteliselt normaalne oli. ja siis tuli galopp. mm, see on tal pehme. peale seda tegime ilma jalusteta traavi ja siis käisime sammu. Max oli läbi märg ja tahtis,et ma teda sügaksin. siis jalutasime maha ja viisin ta boxi. panin teki ka peale. siis polnud mitte midagi teha ja ma mõtlesin,et võiks maneezi ääred sisse visata, enne seda tassisime takistused kah ära. Kristjan silus ka. ja mina olin esimene kes sinna märgi maha pani. käisin Hestiga peale seda. maitea, imelik minumeelest, kui hesti traavib paremat pidi pole midagi,aga kui vasakut pidi siis on mingi õrn longe vist ikka sees :'( tegin ta täna eriti ilusaks, tõmbasin nii palju karva kui sai maha, lasin palsamiga üle ja tegin väikse krunni ette, nii nunnu oliii :) ta ikka oskab pugeda, kihvt. täna kui käisin albal järel karjamaal tema oli ka nii nunnnu ja ramses kah, tuli traavis minujuuurde ^^, nunnu meeter oli küll põhjas nende kolme peale. siis käisin Ullal külas, ta on nii armsalt paks, aaa ja tõime täna tiined tädid sisse:) varsti varsti kukub tähtpäev. nii laheee : ) Ulla on eriti lai, loodan et kaksikuid ei tule .. homme teen ka oma kohvri korda see niii sassis ja viin vist valtrapi ka talli, eks näis.
Lisas Evely at Sunday, March 15, 2009 0 kommentaari
Wednesday, March 11, 2009
nja
heihei. täna sõitmas ei käinud ja Hestiga ka ei jõudnud ( homme kindlasti, sest teisipäeval ka ei käinud..). täna ehitasime sadularuumi ja põhiline aeg läkski sinna. Aga teisipäeval käisime sõitmas ka. mina ja siku. tema oli Muusikaga ja mina Termuga ( mida ma ise ei soovinud eriti,ikkagi Eku poni.) Aga mulle meeldis, juba puhastamise ajal oli ta nii nunnnu. :) trennis oli kah mõnus. sain tehtud voldi ilma tugeva ratsmeta, ainult säärtega, ramsesega nii hästi ei läinud.. täisistak raputas mind veidi. aga muidu oli mõnus.. galopis oli ka hea, teda oli nii kerge kokku võta. mütsmaha sinu ees, kes sa viitsisid ja tahtsid sellise laheda poniga tegeleda !!!!
Lisas Evely at Wednesday, March 11, 2009 0 kommentaari
Monday, March 9, 2009
prr.
Vahpeal ei jõudnud käia. kiire kiire oli .
Pühapäev.
trennis võtsime jalused sadula küljest ära, olin albaga. tegelikult polnud albal midagi viga.. isegi hea oli, eest oli suhteliselt pehme ja säärele reageeris hästi.galopis polnud viga tglt,ühekorra,kui tagasi ei tulnud ja ma nagu loll teda üritasin rahulikuks saada :S muidu oli kõik ok. igaljuhul mõnus päev oli sest väljas oli niii megalt hea ilm.(y) koristasime talli esist. õhtul läksin Hestiga ka. maneežis olid veel sille ja raili.. Hesti möllutses. sain pukki ja hüppas kuidagi kõrvale ette. Mul endal oli naljakas. ;) mõnus oli sõita kui maneežis muusika käis .
Esmaspäev(täna)
jõudsin talli enne 12. käisin lohega väiksel tiirul. ühelpool maneezi oli asi hea rahulik aga teiselpool närveldas ja passis.tegin siis põhiliselt seal pool kus oli hea. tegin volte,diagonaale,serpantiine jnejne. päris hästi läks täna, aga üritan ikka rohkem manxi trennis temaga käia.. vahest tuleb tuju minna, aga parem ikka manxi trennis käia, peale lohet tegin boxid ära,sain uued boxid kuna udeka omad läksid ära. ja siis käisin hestiga kähku. ta oli täna õnneks tavaline. õhtul trennis käisin Muusikaga. sammus ei liikunud eriti ja peatuseks pidi rohkem ratset tõmbama :S aga mingiaja peale sain nagu pehmemaks, traavis oli alguses sama, aga sai normaalseks. galopp mulle ei meeldinud, tõusis valest jalast :S kiirustas( mis mulle kohe üldse ei meeldi) tagasi ei tahtnud tulla. :s aga ma arvan et nii pea tema selga ei isut.. eks näis. peale trenni tema boxi ja aitasin Kristjanit ja siis tulin koju. Eriti masekas on see et ilm läks lumiseks:/ alles eile oli kevad:'( aga Kristjan ütles minu lohutuseks, et siis saab 2 korda kevadet nautida. :)
Lisas Evely at Monday, March 09, 2009 0 kommentaari
Saturday, March 7, 2009
.
Tsau, täna olen Railu juures. igaljuhul pikk päev oli, eile läksin poole 5-st magama ja ärkasin 7.50 , niiet ma olen surmväsinud. Talli jõudsin poole 10-st. tegin boksid ja siis hakkasime talli ees tegema mingit puhastust. mõtlesin et lähen Lohega kah, temaga jõudsin minna kahest sõitma. puhastasin õues kuna üli ilus ilm oli,palju karva ajas :) tähendab KEVAD ON TULEMAS :) oli nii ja naa. natuke kiirustas ja oli eest kange, eks see sellest kh et kedagi peale Euro ei olnud maneežis. galopis sain ta enda alla ka jooksma.:) siis enne karjamaale laskmist õlitasin kabjad kah ära, tal need praegu suht koledad..peale seda koristasime railiga kappi. siis käisin kibekiirelt Hestiga.. üli tubli oli, säärt kuulas ülihästi ja säilitas koguaeg ühtset tempot.tegin 5 minni ühtpidi traavi ja teistpidi kah. Tubli oli ..peale hestiga käimist olin niisama pm. peale poolt9 hakkasime tulema. aga okei siis ,tsauu
Lisas Evely at Saturday, March 07, 2009 0 kommentaari
Friday, March 6, 2009
nothing.
Kuna ma vähkresin üle tunni aja voodis,siis mõtlesin et tulen kirjutan tänase trenni kohta. kell on praegu 3.04 . Ega trenni suhtes millegagi hüpelda ei ole. Läks nii ja naa.igaljuhul talli jõudsin enne kolme. tegin boksid,toimetasin talli ees ja siis oli aeg trenni minna.pidin olema Muusikaga aga vot manx ütles,et Muusika saaks muidu nii palju trenne,et mina temaga minna ei saa :S Pakkus mulle Fantat,aga mina ei tahtnud ja siis oli Alba kah, njh, läksingi temaga..Samm- oli halb,säärele ei reageerinud,andsin säärt+stekk, siis hakkas kohapeal tippima :s sain tagasi normaalselt sammu, siis hakkas nurgas tõmblema :S hakkas tagurdama jnejne :s sain normaalseks ja siis käisin sammu. väga kehv oli ta kuidagi täna eest ...siis traav-Ei olnud kah just kõige parem, ühtlast tempot ei olnud, kord uimerdas, ajasin edasi,pani lennuga minema :s Sõitsin suhteliselt palju voldil, et saada kontrolli alla..mingil määral õnnestus,sest tempot sain säilitada. siis vahepeal vaba ratsmega samm. peale seda tegime harjutust,lattidega.tegime mingit värki, nii et üheskohas olid 2 latti laia vahega ja teises kohas oli 4latti kitsa vahega...Laiad tulid normaalselt välja,see pole Alba jaoks mingi raskus, aga kitsad need ei tulnud üldse välja.. ta lihtsalt jättis koguaeg ühe vahele, siis pani manx natuke need vahed ka suuremaks ja siis tuli ilusti ning peale seda käisime sammu.galopis pm sama harjutus, tegime kaheksaid, ühe kaheksa diagonaalil olid 2 latti,teisel polnud midagi. galopp- mm,enda alla teda ei saanud, tal oli koguaeg kiirus peal :s njh, siis lõpetasime ära, andsime üle ja toimetasime natuke veel.
Lisas Evely at Friday, March 06, 2009 0 kommentaari
Wednesday, March 4, 2009
Pealkirjatu.
Tsau. eile ei jõudnudki arvutisse, sest peale talli tormasime mingile pidulikule õhtusöögile. sealt jõudsin kuskil enne 7 koju ja siis oli vaja tuupida keemia ja bioloogia kt-ks.ööh,nii väsitav oli. igaljuhul räägin eilsest trennist, hüppasime. soojendus oli üli normaalne. galopp kh. kõigepealt oli meil galopis harjutus ( oli takistus(mille latit olid maas kõik üksteise kõrval) sealt läksime galopis üle diaonaalselt jõudsime K(vist) sealt tuli pm keskliinilt pööre tagasi ja siis tuli üks latt. seda tegime, et me saaksime harjutada pöördeid jnejne. ja siis hüpasime ka nii, galopis. päris hästi läks isegi.. mingi aeg tuli Mikk sinna ja võtis trenni üle. (mitte küll otseselt,lihtsalt Kristjan küsis,et noh mis arvad.. ja siis ta ütles et me mõlemad vahime maha,mitte oma pöördeid ega taksitust..) Maisaa, ma olen nii harjunud :S aga peannn sellest lahti saama. ;(
Täna,käisin ka suhteliselt korraks tallis, kuskil poole 5 tulin ära juba( hommseks pidin raamatu läbi saama) aga käisin ainult Hestiga, suht mõnus oli.
PS! nagu aru saate, siis ei viitsi ma täna pikemalt kirjutada :)
Lisas Evely at Wednesday, March 04, 2009 0 kommentaari
Monday, March 2, 2009
Paljupalju.
Tallis olin enne kolme, tegin kiiresti boksid, sest täna oli suhteliselt palju teha.. Kõige pealt,läksin Hestiga,täna ette ei kordetanud. Läksin selga tegin sammu harjutusi ja siis mingiaeg sirge peal traavi, mõnus oli. Ainult kaks korda hakkas ära vedama,tagasi ei tulnud.. siis tegin jälle minivoldi ja kõik oli kontrolli all. Siis peale Hestit läksin Lohega mini trenni. Olin üksind maneežis. Lohe suht passis kõike jooksis krampis ja alla ei tulnud üldse, vahtis seda rohelist planku kh. igaljuhul tegin soojendust traavi ühte pidi ja teistpidi ainult suure ringi peal , paarkorda lõikasin kh poole maneeži pealt, aga keskendusin rohkem sellele,et ta oleks rahulik jne. Tegin ära, aga ikkagi natuke oli krampis. siis hakkasin lihtsalt sammus painutama,sirgepeal kord välimist painet ja sisemist ja siis tuligi alla ja lasi ennast lõdvaks, siis oli parem sõita. :) Siis arvasin, et proovin täisistakus ka nii teha ja mõjuski :) sain ta rahulikuks ilma eest tugeva näppimiseta.:) Tegin diagonaale,serpatiini ja paar korda keskliini.. Siis tuli manx oma trenniga sisse, mina käisin sammu ja hakkasin tegema galoppi. Alguses oli kiirustamit,aga siis tegin rohkem volte ja sain enda alla :) Mõnus oli ja Lohe läks päris märjaks,kuigi enda arust palju ei teinud.. ;) Peale Lohega käimist läksime veel kambakesi metsa. Olin Albaga, ta oli täna nii tubli :) ei lollitanud ainult ühekorra kui Siku mu kõrvale Musaga tuli, siis lõi ühe jalga üles ja hüppas kõrvale..käisime üksiku puuga põllul, panime natuke kima galoppi.. :) üli mõnus(y) sõitsime teatud ringi ja siis samat kaudu tagasi. Tegime manxiga võidu kah natuke, ta oli Hugoga, aga noh maa oli väike kui tegema hakkasime nii et olime võrdsed. Poiss läks märjaks kah. :) pärast andsin talle heina ampsu. panin ära ja siiis käisin Railiga rääkimas ja tulingi tulema.
Vaatasin täna Ramsest kah, ikka nii paksuks läinud :D
Lisas Evely at Monday, March 02, 2009 0 kommentaari
Sunday, March 1, 2009
pühapäev.
Tallis olin vara,kuna pakkusin ennast söötjaks. Harjumatu oli sööta, õnneks tuli Kristjan ka, nii et me kahekesi saime hakkama(lõuna ja õhtu andisn ise,siku oli ka ). Tegin boxid ja siis veel mõned ningi käisn maneezis abis. siis oli kell juba pool 12 ja ma tõin Ramsese ära( vane poiss,mängis teistega ja mina tõin ta ära ). Puhastasin ära, panin valmis ja maneeži. Samm oli hea energilin,peatusi tegi hästi (y). Algus traav oli ka mõnus ainult,et voldid venisid kuidagi suureks.. Teise traavi ajal tegime pool volte.. minu süütõttu ei tulnud eriti ilusti välja, siis Kristjan võtis meid üksaaval voldile ja rääkis kuidas seal tegema peaks, see oli mõnus (y). Peale seda tuli galopp. Tempo oli hea rahulik, aga ma ei suutnud teda saada voldile ratsmeid kasutamata.:( ja siis ma pidin teda lööma-sest ta ei kuulanud mu sääri nii palju kui oleks vaja olnud... ausõna mul oli nutumaik suus :( nii hale ikka ei oleks ju :S. ühesõnaga see keeras tuju nulli, aga Ramsu oli tubli (y). peale seda tulime maha ja siis lihtsalt kudrutasin temaga maneezi keskel. siis tema boksi ja hakkasin tegema talli toimetusi. :) Vahepeal oli aega Hestiga käia. Siku tahtis ette kordetada.. kordetas ühtepidi, teistpidi tegin ise. Tegelt oli väga viis. Täna isegi painutas ennast, tegin suht palju voldi peal ja sääred olid pärast suht läbi.. õnneks oli hea see,et oli pehme kontakt:) Aga alati ei ole kõik nii roosiline... 1 korra hakkas vedama :S ja tagasi ei tulnud( lollitamis hoog vast). Aga ma võtsin kohe minivoldile ja sain kõik kontrolli alla, aga mingeid muid vempe ei teinudki. Siis panin ta boksi. mässasin talli vahel. õhtul söötsin ära ja siis tulin tulema.
PS! homme võin juba Hestiga seljas traavi teha :)
Lisas Evely at Sunday, March 01, 2009 2 kommentaari
