Talli jõudsin enne 3-me jälle ;) tegin boksid. Täna läksime mina Albaga, Anx Gammuga ja Siku Musaga. Tegime soojendus traavi, siis galoppi ja hakkasime hüppama lattaeda, mõlemast pöördest( mis oli meie jaoks uus asi ). See läks hästi. Siis hakkasime hüppama okserit( minu esimene ;) ). Esimese okseri juures Alba kahtles ;) aga saime ilusti üle. Paar korda hüppasin üle okseri ja siis Kristjan tahtis, et ma hüppaksin kõrgemat lattaeda ka otsa ( oli umbes 90. minu rekord (a) :) ) . Esimesed 3 kord ajas maha. Ja ma pidin koguaeg peale lattaia hüpamist ( mille ta maha ajas ) kohe uuesti okseri ja selle hüppama, Nii 3 korda. Võtis päris võhmale. Siis 4 korraga ma enam okserit ei tulnud ja enne lattaeda andsin stekk ja hüppas jumala ilust. Siis pidin veel ühekorra tulema ja siis ta hüppas ka ilusti :). Pärast seda pani Kristjan meile mingi 40-50 lattaia. alguses pidime tuleme üle ilma jalusteta. Lahe olii ;) ja Alba hüppase sedagi ilusa varuga :D Siis pidime ka ratsmed käesti viskama ja lennukit tegema,. see oli ka lahe . Aga viimase hüppe pealt ta kooberdas sealt üle ja siis ma pidin uuesti tuleme, Siis ta hakkas täiega paremasse nurka kiskuma ja hüppas suht posti lähedalt, Kristjan pani kõrgemale, et ta oma jalgu tõstaks koguaeg tiris ikka paremale. Aga siis seisis Kristjan ühele poole ja Sille teiselepoole ja siis tuli see hüppe ilus :) Ja siis läksime ilma jalusteta kergentatud traavi tegema, natuke pidime tegema poolistakut kah. Vot ;) selline põnev hüppekas meil oligi :D
Wednesday, January 28, 2009
Sunday, January 25, 2009
Mõningad trennid.
Sorry, et vahepealt ei kirjutanud . Enda laiskusest, igaljuhul selle aja sees olen käinud 5 kord trennis. Õõh mind küll. Eks siis täna tuleb natukene pikem jutt kui muidu ;)
Esmaspäeval : Jõudsin talli jälle enne 3-me. Tegin kärmelt boksid ära . Istusin riietusruumis ja siis tuli Anx ja siis ma läksin talle seltsi kui tema bokse tegi. Siis mõtlesime, et võiks küsida kas kellegagi sõitma saab minna. ( mina oleks Lohega nagunii läinud ) Aga Anxul ei olnud kedagi kellega minna, siis Manx pakus Anxule Maxi. Anx pidi Kristjani käest küsima. Küsisi ära ja võiski. No siis tõime oma elukad sisse väljast ja hakkasime puhastama. Kui oli puhastatud varustus selga ja maneeži. Kõik oli täitsa hea , kuni traavini . Max hakkas Anxul lollitama ja peps sees pool jooksma :S peaga vehkima ( muidugi loomulik ka , kui hobune üle pika aja trenni sai ). Ma pakusin Anxule, et vahetame ära. Alguses ta ei tahtnud, kuid pärast oli nõus. Nii siis olin mina Maxi seljas. Alguses ka tõmbles oma peaga, aga oma pepsi enam sissi ei ajanud. Njh, siis tegime 3 aasaga kaheksat, Max sipas ja päris raske oli täisistakut teha, aga see selleks , ma ei pühenudud sellele, et ma täisistakut teha saaksin, vaid pigem, et Max paremini jookseks ja käituks. Selle harjutuse lõpu poole oli ta juba täitsa sõidetav, täisistakut sai teha ja ta jooksis ise ka rahulikumalt. Käisime sammu ja hakkasime galoppi tegema. Maxil on mõnus galopp. Selline pehme ja rahlulik. Mulle meeldis. Aga eks ta natukene lollitas ka galoppis. :D Igaljuhul Manx kiitis mind :) . Peale sõitmist Max boksi ja tekk selga ja siis tulimegi tulema tallist.
Teisipäev :
Tallis olin juba enne 3 .( Jälle :D pmts algus on sama). Tegin boksid ära ja uurisn kellega trenni. Samad hobused väljaarvatud signel , tema tuli see kord Euroga. Hüppasime ka natukene. Vähem kui tavaliselt teisipäeviti , aga vahet pole. Kristjan pani meile lõpus paar hüpet kõrgemale ka. Alba oli üli tubli, AGA mina :S:S:S mina kui ei mõelnud sellel, et peale hüpet ka sõita, siis vajusin ära :S:S:s vihkan ennast sellepärast... eks ma uuel teisipäeval üritan sellest nõmedast kombest lahti saada.. aga noh, ma ei mäletagi rohkem selle trenni kohta :D
Reede:
Algus on sama, kell 3 tallis, siis tegin bokse . Vedasime Anxuga alla majja puid. Peale seda tormasime talli ja siis trenni. Tegime lahedat harjutust , Alba isegi painutas ennast ilusti :) (y) Natukene vahest tahtis kiirustada, aga mina olengi selleks seal seljas, et seda kontrollida ja teda tagasi hoida :D tegime selle sama harjutuse galoppis ka . Kukkus täitsa kenasti välja. Siis tegime veel mingi harjutuse ( kahjuks ei mäleta täpselt kuidas .. Haugi mälu ) ja peale seda tegime mõlemat pidi 4 ringi järjest galoppi . Ühtepidi poolistakut ja teistpidi ilma jalusteta . Vot. Ja siis tuli teine trenn. Ja vot teile nalja, ei läinudki koju. Raili juurde läksin hoopis :) Aga jõudsime veel enne seda poes käia . Mina, Raili ja Sille . Lõbus oli . Jalad olid ka märjad :D aga elab üle. Sillega saime ka koos hanges käidud :D Fun oli . Siis läksime talli tagasi ja natukese ajapärast tuligi Raili ema ;)
Laupäev : Jõudsin talli mingi enne 11 natukene ;) Lükkasin all maja eest lund , peale seda kappasin talli, vahetasin riided ja teind boksid, siis mõtlesin, et läheks Lohega kiirele trennile. tõin ta ära, puhastasin, varustus selga. Jõudsin maneeži just 11 trenni lõppu. Käisin sammu natukene (pmts tegin ise mis tahtsin, sest mul oli kiire ja Manx tegeles trenni inimestega) . Siis tegin traavi ühte pidi ja teist pidi . Natuke nikerdasin täisistakus mingit harjutust. Lohe oli sellele päeval nii kõva suust ;/ aga sellepärast natuke painutasin ühtepidi ja teistpidi. Alla tuli ilusti. ;) vb oli sellepärast suust kõva, et ta kartis mingit nurka, passis seal ja oli krampis. Traavisin ära, hakkasin galoppi tegema, traavis tõstes oli ta jälle krampis :S ja sikutas eest :( Aga siis proovisin sammust. Vot siis oli mõnus :) jooksis ilusti ja suust oli mõnus kontakt . Tegin mõlemat pidi ja siis võtsin varustuse ja Lohele tekk selga. Õue ta kohe ei läinud , oli veits märg ja väljas oli tuul . Ja peale seda läksime Siku ja Egega toimetama.
Pühapäev:
Tallis olin mingi 10.45. Läksime Signe ja Egega maneezi appi. Mina kordetasin Fantat ja Ege Games. Fantaga oli kerge sain ta pmts kohe lahti lasta ja ta sai suure ringipeal ise hakkama ( tüdruk kes temaga sõitis ). Siis filmisin Raili ema, kui ta galoppi tegi ja siis järsku oligi meie trenn. Ronisin selga ja sammu. Samm oli hea. Traav .. mmm. suhteliselt, aga ei tea mis tal oli igaljuhul kui ümber tünni volti tegin hakkas ta streikima jäi seisma :S siis ma tegingi seal nii kaua volti kui ta lõpuks läks normaalselt ja ei jäänud seisma. Igaljuhul harjutus oli poolistakus . Tegime E-st pool kaare(poolkaare tegime parematpidi) siis jõusime selle poolkaarega keskliinile ja natuke maad edasi tuli 4 latti. Kui hakkasime jõudma otsa ukseni pidime minema vasakule ja siis B-st tulime keskliinile ja sealt jälle üle lattide ja siis jälle paremale. Pööre oli suhteliselt väike , aga saime hakkama. Ja galoppis ka nii paar korda. Pööre tuli mõnikord hästi mõnikord jälle natuke liiga suuur. Siis tegime suure ringi peal ka . Ilma jalusteta üle lati, 3 sammu pidi enne lugema, see oli igakord hea, vv see kui ma lugemisega puuuse panin ja see, et Alba ära tassis.. siis Kristjan ütles, et teeksin voldi, et läbi painde teda rahulikumaks saada. Ja õnneks see toimiski. Peale trenni tegin boksid ja siis läksime natuke koristama . Tulime tagasi talli ja siis tegin hobustest pilte panen mõne siia ka. Ja siis läksingi koju :)
Lohe ja Traxu Games
Lisas Evely at Sunday, January 25, 2009 0 kommentaari
Sunday, January 18, 2009
Saaks ka paremini...
Täna hommikul jalutsasin talli. Jõudsin enne 11 kohale ja nagu tavaliselt oli kell 11 trenn ( enne meie trenni). Ma vahetasin riided ära ja tegin bokse sellel ajal. Siis kui need valmis said ootasin oma trenni.Täna läksime jälle samade hobustega väljaarvatud Siku, tema läks Fantaga, sest Kristjan ei tahtnud Musale 2 trenni igaksjuhuks panna. Ja siis oligi aeg kui teised pidid meile hobused üle andma. Sammus oli Alba hea, soojendus traav oli ka mõnus. Aga siis läksime kõik korraks maha ja vedasime takistused ära, nii et maneež oli täiesti tühi ;) ja siis hakkasime harjutusi tegema.Kõige pealt, tulime A-st keskliinile( mis ei läinud üldsee hästi:S peaaegu kõik korrad Alba vingerdas, paar korda sain ka ilusti tehtud..) siis keskliinilt pidi pöörama vasakule ja R tähest võtma diagonaal F-ni( ei ole kindel kas tähed on õiged ) ja siis sama asi uuesti. Nii tegime mitu mitu korda. Järgmisena oli A-s 10m volt, siiis E-st poolkaar keskliinile ja keskliinilt B-ni ja siis keskliinilt pööre tagasi. ( saite vist aru ..) Pool voldid tulid normaalsed, mõnikord oli minu süü et ma Alba liiga vara ära keerasin.. Aga poolkaared meeldisid. Ja siis viimane traavi harjutus olid diagonaalid keskmises traavis,( kergentatud ja teine täisistakus.) kindlasti on asi minus, aga kui keskmist tegin, siis Alba viskas oma kukla püsti :S:S:S ja nii need diagonaalid tulidki... üldse mitte lõdvestunud ja kukal püsti ;( Siis käisime sammu ja hakkasime tegema paremasti jalast galoppi.Nii et oled poolistakus ja käega puudutad sama jala varbaid. See tuli normilt välja, Ta ei jäänud traavile ja jooksis mõnusalt.. ja siis tuli vasakut pidi alguses ei tahtnud Alba tagasi tulla ja kokku ammugi ei tulnud.. siis ma tegin taga galoppi ja võtsin kohe seisma, see mõjus hästi, sest ülejäänud galopi osa oli mõnus Alba jooksis rahulikult ja mul endal oli tunne,et ta lausa nautis seda (a) tegime galopis ka keskliini, mmm... päris hästi kukkus välja, ei vingerdanud ÜLDSE nii palju kui traavis .. palju palju parem. Ja siis tegime galopis tagasipööret ka ja pidime natuke maad kontragaloppi ka sõitma. Galopi osa oli mõnus, jäin sellega igati rahule, oleksin pidanud lihtsalt natuke rohkem traaviga nikerdama, aga eks näis mis teisipäevl saama hakkab.
Lisas Evely at Sunday, January 18, 2009 0 kommentaari
Thursday, January 15, 2009
Kolmapäev 14.01.2009
Lisas Evely at Thursday, January 15, 2009 2 kommentaari
Tuesday, January 13, 2009
Teisipäev 13.01.2009
Jõudsin talli enne kolme. Tallis ma nägin Kristjanit kelle käest ma uurisin kellega me sõitma lähme. Jälle läksime niii nagu pühapäev( mina Albaga,Ege Meloodiaga,Anx Gamesiga ja Signe Muusikaga ). Kuna hobused olid väljas ja vihma sedas, siis ma tõin kõik hobused, kellega me trenni pidime minema sisse. Alba jäi kõige viimaseks kuna ta oli kõige kaugemal.. Ta oli märg nagu kassipoeg, aga samas ikka vaatas oma sooja pilgug :) Panin ta boksi andsin porksu ja natuke leiba ja hakkasin mõnda boksi tegema. Kuna Muusika Esmaspäeval natuke hellitas jalga, siis käisin temaga maneežis jooksmas, õnneks ta enam ei longanud.:) niisiis sai Signe temaga trenni minna. Alba reageeris jube hästi säärtele, teda oli hea lihtne painutada. Traav oli tal mõnus energiline, kohe tahtis joosta. Siis peale traavi käisime natukene ja siis hakkasime tegema galoppi. Tegin keskmist ja kokku võttes tuli Alba ilusti tagasi.:)Peale seda hakkasime hüppama. Alba esimesed paar hüpet tulid ilusti, tõstis oma jalgu, aga peale paari hüpet hakkas jälle ära vajuma ja ei viitsinud oma jalgu tõsta. Siis ma pusisin temaga, andsin enne takistust stekki ja peale seda oli ta jälle pai poiss :) Galoppi hüpped olid kõik täitsa head (Y) Galoppis ta tõstab minumeelest oma jalgu palju paremini. Hüppasime mõlemast jalast nii vasakust kui paremast ja suhteliselt palju. Aga lõpus pani Kristjan mulle kõrgemaks ja siis ma hüppasin ka umbes 3x see oli hea, et oli takistus, siis otse edasi siis pööre paremale siis takistus ja siis umbes 5-6 galoppi sammu ja siis jälle takistus. Kõrgus oli umbes 55-70 ?! ei ole üldse kindel,aga ma arvan et midagi sinna vahemikku. Seda kõrgemat oli üldse teine tunne hüpata. Palju,palju mõnusam :) Albaga jäin ma igaljuhul täiega rahule :) Viimasel ajal üldse klapin ma temaga paremini :)
Lisas Evely at Tuesday, January 13, 2009 2 kommentaari
Sunday, January 11, 2009
Pühapäev 11.01.2009
Esimene blogi siis. Jõudsin talli pool 11-st. Esimesed trenni inimesed juba puhastasid hobuseid. Vahetasin riided ja hakkasin bokse tegema. Siis hakkasid trenni inimesed minema maneeži ja Kristjan palus, et ma läheksin tundi appi. Peale seda trenni oli meie trenn. Mina sõitsin Albatrossiga, Ege Meloodiaga, Anx Gamesiga ja Siku Muusikaga. Trenni alguses Alba ei liikunud eriti, aga väikse pusimise järgi sain ta liikuma. Tegim lati harjutust, mis ei läinud just kõige paremini. Alba jättis 2x 1 lati vahele ja tegi pika sammu. Teda oli päris raske tagasi saada enne latte, sest tal oli turbo sees. Peale lati harjutust käisime veits ja siis hakkasime tegema galoppi, 2latti oli ka. Latile jõudes pidime lugema 3 sammu enne latti. See harjutus tuli mul juba hästi välja. Peale seda tegime paar hüpet mõlemast jalast üle risti. Alba oli jumala hea(Y) Ta tõstab juba päris hästi jalgu. Enne takistust pidime ratsmed käest ära viskama, minu arust on see hea tasakaaluharjutus. Hobuste mahajalutamine oli ka omamoodi lõbus. Pidime iga 2 sammu tagant hobuse kõrval kükki tegema. Aga tore oli ja trenn meeldis. Peale trenni tegime kõik boksid ära ja siis läksin Hestiga jalutama. Ta natuke tõmbles ja tahtis joosta, aga see on loomulik, kui ta peab sees olema. Ja peale seda läksingi koju.
Lisas Evely at Sunday, January 11, 2009 3 kommentaari
