ULLAL TULI TÄNA VARSAKE.. ON MÄRA JA HÄSTIHÄSTI ARMAS. :D
Nii ja tänasest päevast..
tallis olin uue kella järgi 8. jõudsin talli ütles Kristjan, et ullal on vars. ma ei uskunud,sest ta on suht pikalt sellega nalja teinud.. aga näete oligi. :) siis käisin väikseid loomi söötmas. tegin boxid, olin trennis abis ja siis tuli meie trenn. käisin Termuga. puhastasin,panin valmis ja läksin maneezi.sammus oli suhteliselt energiline ja passis nurki. tegin peatusi,volte,välimist-ja sisemispainet hea oli. siis hakkasime tegema traavi.. natuke tormas.. voldil ka tahtis.. ja kurvides. aga õnneks sain normaalseks ja ühtlast tempot suutsin ka hoida.. vahel lihtsal kipun keerama voldile ratsmest ( sorry, termu.) aga ma ei saa midagi parata, olen niii harjunud, aga eks ma ka harjun ümber.. vaikselt..käisime sammu. siis hakkasime tegema täiistakut ilma jalusteta... ise pidime mõtlema mida teeme jnejne. ma tegin keskliine,volte,serpatiine,diagonaale. kõik tulid suhteliselt hästi, kuid lõpupoole jalad hakkasid väisima ja enam säärega nii palju voldil kaasa ei aidanud..siis jälle samm ja galopp. miskipärast meeldib mulle tema vasakutpidi galopp rohkem,mugavam. tegin galopis volte ja keskmist. voldid tulid nii ja naa, tahtis kiirustada, keskmist alguses ei saanud nii kiirestu kui vaja, ta tegi mingi kolm galopi fuleed ja siis hakkas pikendama alles.. proovisin uuesti ja siis tuli paremini.. ja peale seda ilma jalusteta kergentatud traav.. peale seda tsillasin niisama, pühkisin talli esist,käisime poes, siis tulid mingid soomlased Hutusega, vaatasid tema hobuseid,sõitisd kah, aga ei tea kas ostavad või mittte. kui nad ära läksid läksin sooja ruumi. vedelesime seal sillega mingi aeg. tuli jututeemaks lohe liikutamine,et kas jooksutaks.. kuigi me kumbki ei tahtnud manxil küsida...sille ise läks falsuga.. no siis tuli parem mõte, et teen ka kerge trenn lohega, seltsissegasem. tõin ta ära puhastasin,eriti palju karvu ei tulnudki. panin varustuse selga ja maneezi kell oli siis mingi pool 6 . naljaks oli kahekesi olla tallis( teised olid võistlustel.) tegin üheringi lihtsalt sammu, tempo oli kiire nagu talle omane,aga ei hakanud eest tagasi ka võtma, siis traav, alguses kiirustas, ei tahtnud kuidagi rahulik olla jnejne.tegin lihtsalt suure ringi peal traavi mingi 4 ringi ühtpidi ja siis teistpidi kah. ei hakanud volte tegema, ikkagi seisis nädala ju(sai vaksiini) siis korraks tõmbas hinge,mina kah..( enne ratsutamist ei tasu süüa kummikomme ja krõpsu.)siis tegin täisistakut. suht hästi rahulikuks sai. heahea. tegin volte, keskliine, siis mingiaeg olingi ainult voldil ja siis suureringi peal ja rajast sees pool. töötas täna päris hästi kaasa.. galopis päris nii hea ei olnud.. tiris koguaeg ära ja tahtis kiirustada.. tagasi kah tulla ei tahtnud.. siis sõitsingi maneezi otsa,kuni sein tuli vastu ja ta seisma jäi. paar korda pidin nii tegema ja siis sai kah normaalseks... kui te mõtlete et ma olen imelik ja ei võta tagasi jnejne, siis tglt võtsin,aga ei tahtnud võtta liiiga palju.siis tegin lõputraavi. ja nagu olen harjunud,sest nii on õpetatud, lasin ratsmed täitsa lõdvaks..kuigi sille pärast seletas ja värki, ta on täiega palju õppinud Mikult ja mis on muidugi heaa. :) sest tema saab mind oma teadmisetga aidata :) peale sõitmist tõime tekid ja jätsime nad omapead maneezi, varustuse viisime ära, lohe valtrapi panin pessu. mingipäev tahaks varustust ka puhastada.:) siis söötsime väiksed loomad, tegin Eku boxid ära, sest kes teab kui kaua tal seal võistlustel minna võib. võtsin lohe maneezist tekk ka seljast ja pm tulingi tulema..
NB!natuke pikem blogi nüüd . :)
Kõik on uus detsembrikuus
6 years ago

1 kommentaari:
avv Ulla tita on niii nunnu...õnneks varsti näen :P
Post a Comment