Heipa. Täna jõudsin talli kell pool 9. Tegin boksi,käisin Totuga jalutamas ja siis läksin Hestiga.Tegin kordet ette ja siis läksin selga,tegin pm samu harjutusi.halb oli see et tahtis paarkorda alt ära joosta :S ja siis ühekorra kangutas tagasi ei tulnud üldse :S Ja kartis rohelsit plaati vms selle kõrval ei olnud nõus läbi minema,suure pusimise peale sain mööda. Siis tegin endale ise mingi skeemi:) sõitsin selle sammus läbi ja siis oligi kõik, panin ta boksi ja aitasin manxi invatunnis. PEale seda tulin hotelli ja hakkasime siin mässama, täna on üritus.
Bye.
Saturday, February 28, 2009
suurt mitte midagi
Lisas Evely at Saturday, February 28, 2009 0 kommentaari
Friday, February 27, 2009
-
täna koolis ei käinud, hommikul oli väike palavik,aga päeva peale läks üle. Niisiis saingi ikkagi minna talli,yess. Jõudsin siis enne kolme. Tegin boksid, vedelesin. Neljast käisin Hestiga, manxil tuli mõte, et võiks hakata seljas sammu tegema.Niisiis tegingi,puhastasin ära. Tõin sadula/valjad panin valmis. Enne selga minemist kordetasin ka ette. Mõnus oli, kuulas ilusti, jooksis energiliselt. Tegin ühtpidi ja teistpidi ja siis ronisin selga. Niii harjumatu oli olla tema seljas, aga samas ka hea ,kuidagi kodune :D. Tegin üleminekuid, keskmisse sammu ja tavalisse, peatusi,serpatiine,volte, diagonaale. Algul oli tuim sääre peale... siis tõin steki ja hakkas juba ise enesest rohkem liigutama ennast. Tegin seda kõik kokku umbes 30 minutit ja siis kabjad puhtaks ja boksi. Peale seda tõin Gamesi ära( täna käisin temaga),puhastasin,panin valmis ja peale seda maneeži... õh, jubejube mis nüüd tulema hakkab.Sammus kord kiirustas ja siis munes :S . Soojendus traav oli mõnus,ühtlase tempoga. Ta kuidagi kangutas eest täna :S Aga suur viga oli see,et ma ei andnud järgi. oleks pidanud natuke pehmemaks andma...aga siis oleks tal jälle olnud nii pikk ratsmekontakt , ah ma ei tea ka .. kui traav oli tehtud, tegime sammu ja siis iga takistuse ümber tegime voldi( täisistakus). suht puusse läks :s kiirustas ja selle tulemusena ajas kuiagi pepu välja :S üldse oli kuidagi kahtlane. Galopis oli sama harjutus. Siis kah kiirustas :S voldid tulid kuidagi väiksed..Sirgepeal sain suhteliselt rahulikuks,aga kui tuli kurv või volt hakkas kiirustama. Ja siis ma läksin natuke liiga tugevaks oma käega( sorry :$ ). Lõpuks tegingi ainult voldi peal galoppi, siis sain ta normaalselt kontrolli alla, tuli isegi natuke ratsmesse.( kuigi see ei ole üldse oluline ). Siis tegin ühe voldi, see tuli suht viis, siis lõpetasingi ära.peale galoppi ilma jalusteta kergentatud traav. Games läks märjaks..Panin ta siis boksi, andsin leiva ampsu ja läksin Sikuga puid viima alla majja. Peale puude viimist tagasi talli, vahetasin riided ja siis koju.
Lisas Evely at Friday, February 27, 2009 0 kommentaari
Thursday, February 26, 2009
Neljapäev.
Jõudsin talli enne kolme. Tegin boksid ära(kell 3 olid valmis). Läksin täna Hestiga kah. Panin kangid talle, et ta vähem tõmbleks. Kusjuures mõjus. Kuulas ilusti sõna. Tegin harjutust, samm-traav,samm-traav. Regeeris hästi. Ainult, et seisma ei tahtnud eriti jääda, aga arvatavasti hakkangi käima kangidega, see on mulle parem ja talle ka. Peale seda panin ta boksi ära. Käisin vahepeal hotellis ja siis kella 6-st hakkas üritus.Mina ja Anks tegime hobujalutust(Alba ja Muusikaga). Alba oli suht närvis ja passis kõike. Eks talle uus kah ja pime oli ka. Peale seda viisime nad boksid ja tulime tulema.
Lisas Evely at Thursday, February 26, 2009 4 kommentaari
Tuesday, February 24, 2009
Palju positiivset.
Hei. nüüd olen asja tõsiselt käsile võtnud. :) kirjutan igapäev. Igaljuhul ärkasin juba enne poolt 7 :s uni läks ära.. tallis olin juba pool 9 :) kuna emps pani mingi rämpide juures maha, siis mõtlesin et käin teen pilte "meie" jääskulpuurist. :) See asub vanas loomade boksis. Panen siia ka mõne . peale seda läksin talli, tegin tule alla, täna sain suhteliselt kergelt, yess. ;) sai sooja, siis tuli siku,mingiaeg sain ka oma boksit tehtnud. Ja siis ei olnudki erilist midagi, käisin Kristjanile pinda,et ta maneeži siluks. Õnneks siluski. Sõitma läksime kell 11. Aga kui mul boksid olid valmis oli kell alles pool 10. niisiis istusin soojas ja vaatasin mingit sipelga multikat. peale seda läksin Albat puhastama( jah, täna hüppasin Albaga, Ramses oli vaksiini saanud.) Kui oli puhas panin valmis ja läksime enne 11 maneeži. Sammus liikus hästi. Traavis ka, ainult natuke mökutas. siis säärt ja stekki ja asi oli korras. Tulime üle latite ( 3 tükki oli ) , oi kuidas ta täna passis latte( heas mõttes ), tõstis ilusti jalgu, 1 korra kolistas ainult :) Kristjan ütles, et ta täna kuidagi väga vaatab kuidas oma jalgu sätib, mida oli hea kuulda :) Tegime sammu, siis Kristjan tahtis, et ma tuleks 1 korra üle galopi lati( mida oli ka 3 ) . Vahe oli paras ja Alba tõstis ülihästi jalgu :). Siis hakkasimegi tegema galoppi. Mõnikord ta isegi tõmbas latile, et ma pidin teda tagasi hoidma. peale seda käisime sammu ja siis hakkasime hüppama. Traavis- oli hea,tõstis jalgu,kiskus ka natuke takistusele. Tulime ühtpidi ja teistpidi. Paar korda tõukasin ise teda liiga vara, siis ta venitas sammu. aga ta oli tubli(y). Galopis-Lattaed,mõnusasti hüppas, kiskus ka jälle. Üldse pani Kristjan mulle uue hüüd nime. Mina olen Maiu ja Alba on Piimaauto...Ja siis ta ütles " oi Piimaauto on ilusti hüpama hakanud." Aga minuarust kah :) ilusti hüpas. Hüpasime siis ka lattaeda pööre paremale ja nurgast välja diagonaalilt kah lattaed. Hästi hüppas , paar korda läks samm ka liiga alla, aga ta niverdas ennast sealt välja ja maha ei ajanudki. :) Kuidagi üliii tubli oli ta. Siis pani Kristjan kõrgemaks mulle ja siis tulin veel. Ilusti :) Ainult ühekorra tõrkus( mitte kõrget, madalamat) aga ma arvan et mina olin ka ikka natukene süüdi, aga pidin karistama..njha, siis tulin uuesti ja pani siukse piraka ja siis meile aitaski. Poiss oli tublii ja läks väga märjaks, pingutas väga ja mina olin ka väga rahul temaga. Panin ta boksi ja andsin head kah. Siis läksime Sikuga uisuvälja tegema. ;) suhteliselt palju saime tehtud. Läksime istusime natuke soojas. Mingi 3-4 aeg läksid Eku ja Madli voltiseerima. Oi kui palju nalja sai,lihtsalt kõht kõveras... Eku üritas galopi pealt teha pääsukest. Aga ta ei saanud sest meie naersime ja ta ise kah . :D lihtsalt nii naljakas oli :D Tahtsime sikuka kelgutama minna aga Kristjan tahtsi et me karjamaalt võtaksime heinapalli nöörid ära, kui need võetud siis läksimegi. Mina sain pikema liu. :D sest siku pani käed/jalad maha, :D Ja siis pm tulin ära. ;)
Lisas Evely at Tuesday, February 24, 2009 2 kommentaari
Monday, February 23, 2009
Mnjaa.:/
Oeh jah. Olen ausalt öeldes tänasest päevast väsinud. Kõigepealt toimus meil koolis aktus. Peale seda saime natuke istuda. Siis hakkasid jalgpalli võistlused. Meie klass oli tubli(y) ainult, et sain seal palju külma:/ kui võistlus oli läbi läksin talli. Jõudsin mingi 1 vast?! Vahetasin riided, samal ajal tuli ka siku talli. Sõime paar vastlakuklit ja siis läksime bokse tegema.Mm... vastlakuklid on ülihead:D kui boksid olid tehtud,läksin Hestiga. Mnja, suutis mu tuju täitsa nulli viia :S kiirustas,tõmbles,oli mölakas. :S tegin üht pidi ja teist pidi ja siis tulin ära..Tõime Sikuga blokke. Suutsin jälle niimoodi libised, et kukkusin põlve peale ( viimasel ajal kukun koguaeg põlvepeale ja saan suht haiget) ja pärast oli valus jalga maha panna ja olin talli lombakas..kui neid blokke oli piisavalt läksime puid ka natuke tegema. Peale seda läksime sõitma, vastik oli oma valusa jalaga talli vahel köögerdada, aga sõitma läksin ikkagi, õnneks valus ei olnud. Ja nüüd hakkab katastroof. :S Kõigepealt, käisin Lohega, juba sammus vahtis KÕIKE :S oli nii kange,kiire sammuga :S soojendus traavi ajal ka kiskus eest:S ma andsin järgi aga siis hakkas kiirustama;/ ei õnnestunud täna see värk..Olin natuke konkreetsem.. ja vist läksin käega natuke liiga kõvaks, aga mõjus( aga ma ei taha ju nii , et pean kangutama... saab ka teisiti :/ aga täna ma ei saanud:S ) sain ta siis natuke rahulikumalt jooksma. peale traavi tegime sammu, siis ta enam nii palju ei passinud, aga ikkagi oli kiire, kiire. Siis tegime " mini " serpatiini ( keskliinini) . Painutas hästi, tuli ilusti alla ka , aga ikkagi kiirustas, nojh, ma ei tahtnud enam kätt jäigana hoida. andsin järgi lihtsalt. Aga lõpuks sai ta vist aru et tal endal raskem keerata kui kiirustab ja siis jäi rahulikuks.Siis tegime sammu ja valmistusime galopiks. Jälle oli alguses kiire,kiire ja passimist iga asja peale... Saime kasutada ainult kolmveerand maneežist, sest ülejääud osapeal tegi Äpu kordel galoppi. Ja meid oli mingi 7 kes tegid galoppi ja nii väike oli see ruum :S ja vb sellepärast ta kah lähmerdas.. siis tegime teistpidi ja lõpuks saime terve maneeži endale. siis ta oli juba normaalne, sain isegi enda alla ta jooksma :) siis tegime nats traavi ja kõik. Kabjad puhtaks,boksi ja tekk selga. Siis ma tsillisin niisama igalpool. Olin Kristjanil seltsiks, Anxu ja Ege juures tolknesin ja käisin ka Eku ja Raili juures( nad olid hotelli kõrvla pm). Siis olin veel veits tallis ja tulin tulema.
Aga nagu aru saite, siis täna ei olnud minu päev :S Loodan, et homme on parem.
Lisas Evely at Monday, February 23, 2009 2 kommentaari
Sunday, February 22, 2009
üht,teist ja kolmandat ka.
Heipa,
Täna suusatasin talli :) kella 9-saks jõudsin kohale.Tegin bokse.Vedelesin natukene. Siis aitsin trenniks Meloodia ja Fanta valmis panna. Kui olid valmis läksime trenni. Kordetasine Meloodiat. Mingi peaaegu 45 minutit ja siis sain sooja minna. Prr, maneežis kohapeal seistes oli külm. Siis hakkas meie trenn. Olin Ramsesega. Soojendus traavis oli ta krampis, ei tea miks, vb tuule pärast mis maneeži uksi liigutas...selle tulemusena oli ta eest kah kange. :/ , siis käisme sammu. Peale seda oli ta vist harjunud nende liikuvate ustega, tegime täisistakus traavi.Keskliine , volte,poolvolte,diagonaale . Üldiselt olin rahul. Väljaarvatud see, et voldil tahtis kiirustada, üle üldse oli tal täna palju kiirustamist. Siis tegime keskmist traavi, supper oli see :) Siis tuli galoppi harjutused. Kõigepealt , kõige lihtsam. sõitsime pool ringi galoppi siis otsa ukse juures traavi B peatus traavis edasi ja teise ukse juures galopp.Siis tegime diagonaale, diagonaali otsas läbi traavi jalavahetus. Ja siis serpatiin, 4 aasaga oli. Keskliinile jõudes pidime juba traavi tegema ja siis seal jalavahetus. :) Mulle meeldis. Ramses ei kiirustanud, ei lähmerdanud, vaid just tasa ja targu (y). Peale seda ilma jalusteta kergentatud traav. Samm. jalutasime maha ja hobused boxi. Ise läksime Sikuga vedelema/sööma .;) Hea oli soojas istuda. Käisin Hestiga kah. Ta oli pärishea. AGA, tal oli vaja tõmmelda ka ikka :S ja kogu ilusa ära rikkuda. :( Tegin ühte pidi ja teistpidi, ja siis tema ka boksi. Kuna puud olid otsa saanud tõime Sikuga puid kah, :) Ja siis pm tulingi ära. :)
Lisas Evely at Sunday, February 22, 2009 0 kommentaari
Saturday, February 21, 2009
Pöörane maastik .;)
Hei ;)
Täna jõudsin talli väga vara, aga mulle meeldibki vara tallis olla . Kellaaeg oli 8.30 ;) Istusin riietus ruumis, mingi aeg tuli Egle ka. Siis istusin veel ja siis pakkus Manx, et kas ma tahaksin kell 11 maastikule. Siiis ma läksingi. Fantaga.Puhastasin ära, siis käisime vahepeal natukeseks maneeži ääri sisse viskamas, tulime tagasi ja panime valmis. Läksime välja, siis selga ja metsa poole . õõh, ta oli vääga imelik täna, eest kange ja säärele ei reageerinud. Seeselleks,tegime traavi, kui hakkasime galoppi tegema, läksid Alba ja Games pööraseks, Alba viskas tüdruku alla ja ise pani jooksu, õnneks kaugele ei julgenud minna ja saime kätte ta. Igaljuhul väike tüdruk ei tahtnud enam ise minna, läksin siis ise ( loll olin et paksudepükstega, mis olid libedad :D ) tegime galoppi kõik oli normaalne, senikaua kui Games lollitama hakkas ja siis arvas Alba ka et peaks tembutama hakkama, hüppas kuidagi naljakalt kõrvale ja lõi tagant üles ja mina olin ilusti maas.Siis ta JÄLLE jooksis ja ei andnud kätte, aga mina sellel ajal võtsin oma paksudpüksid jalast ära ja andsin Sikule. pealeseda sain tänu Manxi antud leivatükile ta kätte tagasi ronisin selga. Ja kui järgmises puki tegi, siis enam mind alla ei saanud ;) njh, läksime edasi ja siis tuli Eurol lollitamis tuju, lõi tagant üles ja Siku oli maas :D ja pärast veel edasi läks Games lolliks ja viskas ka tüdruku maha. :D Igaljuhul pöörane maastik oli ;) Peale maastiku andsime hobused üle ja tõime Sikuga 4 kärutäit blokke. Siis tegime boksid ja viskasime maneeži ääred sisse. :) Käisin Hestiga ka, tegin traavi ja sammu . Hästi kuulas tegelikult täna häälkäsklusi, tema oli tubli (y) ma niiväga looodan, et tal läheb paremaks juba.. Aa ja mis oli eriti hea see, et ta parem esimene jalg ei olnud enam soe/kuum :) Hestiga käidud siis lamasin natuke ja aitasin Kristjanil müüri laduda vms. ;) tõin hobused tuppa ja siis tulingi tulema, kell oli mingi pool seitse läbi . ;)
Lisas Evely at Saturday, February 21, 2009 0 kommentaari
Friday, February 20, 2009
Uimane kana . :D
Nagu pealkiri ütleb, siis ma olen uimane kana. :D ma ei viitis viimasel ajal üldse trennidest rääkida, ega mul polegi midagi suur siin rääkida.. suhteliselt samad trennid on alati.
Põhiliselt olen käinud Ramsese ja Lohega sõitmas, mõni trenn ka Albatrossiga. ;) 1 veebruar sõitsin esimest korda Ramsesega ( suvel kunagi kasemetsas olen ka sõitnud ) ja nüüd olengi pühapäeval sõitnud temaga ja teisipäeviti hüpanud temaga.
Igaljuhul räägin siis sellest teisipäevast( 17.02.2009)
Jõudsin talli enne 3-me tegin boksid ja siis aitasin Kristjanil mässata niiöelda Ehitamisel :D siis oli kell nii palju et pidime puhastama hakkama ja siis trenni. Soojendus traav oli mõnus.. reageeris hästi säärele ja pikendas ka hästi :) meeldis. Galopp-oli mõnus ja rahulik. Ja siis hakkasime hüppama. Alguses tulime traavis, lattaeda vms. :D see tuli päris kenasti välja, siis sama asi galopis. See tuli ka kenasti välja. ;) Ja siis pärast tulime veel okserit . mm, mitte nii hea :S päris mitu korda läks samm liiga alla ja siis teinekord läks liiga kaugelt, mõned korrad olin ka endaga rahul, Ramses oli muidu väga tubli (y).
Reede(20.02.2009)
mm, täna oli tore päev. Ekul on sünnipäev, PALJU ÕNNNE ! :) . Igaljuhul tallis olime enne kolme, siis tuli eku, andsime kingi ja üritasime natuke laulda ka :D siis sõime ja tegin boksid ära, vedelesin natuke ja läksime sõitma.. Kummaline, täna oli mu Euro tuju :D ja siis läksingi temaga. Tglt ta traav oli tema kohta üpris hea juba (y) natuke viskas vahepeal , aga elab üle. Mässasin täna rohkem peatuste ja suuremate volitidega. Ta vahepeal ikka voldil kangutab välja :S aga pole hullu. Siis tegime mingit lati harjutust. Oi juudasmilline samm tal lati ületades tuleb :D aga tglt siis ta jooksis juba päris ilusti. ;) aga nagu ma ütlesin surusin ma rõhku peatustele JA voldile . Siis me tegime galopis sama asja. ;) Ühe voldi peal olid kaks lati ja teiselpool oli okserist tehtud koridor, kust pidi läbi sõitma. Vasakut pidi oli suht katastroofiline, tulin ainult 1 korra koridorsit läbi ( riskisin oma põlvega ;D ) Aga jah , suri välja vasakuti pidi, paremat pidi oli parem. (y) tegin koridori mingi 4 korda läbi ja üle lattite oli ka norm, mis muud ikka temalt nõuda. Ja siis tegime ilma jalusteta kergentatud traavi. Trenni lõpus vaatasin Eurot ta oli pm üleni märg wow. :D ja siis andsin ta üle järgmisele inimesele ( mingi väike tüdruk oli) ja siis tõin hobused sisse ja tulin tulema :)
Eks homme üritan ka kirjutada ja üldse üritan rohkem . ;)
TSAU.
Lisas Evely at Friday, February 20, 2009 0 kommentaari
